В Україні дорожчає цукор (репортаж)

  Від початку року в Україні стрімко подорожчали харчі, найбільше - цукор. Якщо у грудні солодкий пісок коштував близько семи гривень, наприкінці січня - у середньому - 11, а подекуди й 13 гривень за кілограм. У Міністерстві економіки зростання цін називають економічно необґрунтованим. Його керівник Богдан Данилишин заявив: цукор неочікувано здорожчав між двома турами президентских виборів і інших причин, окрім політичних, на те нема.

  Початок нового року здивував Мініністерство економіки статистикою - основні продукти харчування подорожчали практично в усіх регіонах. Найвідчутніше ціни зросли  на Сході та Півдні. За один лише місяць - у середньому на третину. Навіть цукор, ажіотажний попит на який щороку припадає на літо, б`є рекорди.

  На Луганщині солодкий пісок тепер коштує від 10 до 13 гривень. Відтак, розповідають продавці, пенсіонери дедалі частіше купують його як делікатес - по 100-200 грамів. А на гуртових базах погрожують взагалі припинити поставки. 

  Виробники змовилися, а місцева влада дивиться на це крізь пальці, - так спрощено пояснює ситуацію міністр економіки. Усі компетентні органи вже вирушили до виробників та посередників із перевірками. Їм загрожують не лише штрафи, але й кримінальні справи, - обіцяє Данилишин.

  Колишній віце-прем`єр з аграрних питань з Уряду Віктора Януковича, ціну на солодке із виборами не пов`язує. На закиди політичних опонентів відповідає анекдотом.

  Посіви цукрового буряку щороку скорочуються, - переконує Слаута. Відтак - країна стикнулася із дефіцитом. Такі твердження в Уряді спростовують: мовляв, торік виробили достатньо - понад мільйон тонн продукту. Допоки політики сперечаються, на Буковині цукор не лише здорожчав на третину, але й практично зник із полиць. У Чернівцях його можна придбати лише у 2 магазинах. Дозволити зйомки та прокоментувати дефіцит власники торговельних мереж навідріз відмовилися. У місцевій ціновій інспекції стали на захист виробників: торік на Буковині не працював жоден цукрозавод.

  В Антимонопольному комітеті розпочали перевірки. Підозрюють: змова виробників та посередників, можлива. Але доказів наразі не мають.

  Допоки перевірки триватимуть, значного здешевшання в антимонопольному комітеті не прогнозують. Наразі підприємцям лише порекомендували знизити ціни.

  Ольга Кошеленко, Максим Сисоєнко, Майя Гуменна, Київ-Луганськ-Чернівці, 5 канал

  Попередній матеріал
  Національну збірну урочисто провели на Зимову олімпіаду
  Наступний матеріал
  Міжнародний день боротьби із раком відзначають сьогодні у світі
  Теги: