5.ua

В Мінохорони здоров’я бачать майбутнє лікарів у самоврядуванні та приватних підприємцях

  Зміни на краще в охороні здоров'я стосуватиметься, насамперед, демонополізації і роздержавлення управління та в реорганізації форми роботи лікарів. Про таке підчас брифінгу 20 березня заявив глава МОЗ Олег Мусій.

  " Для позитивного розвитку обов'язково треба створити здорове конкурентне середовище. Якраз конкуренцію в позитивному розумінні цього слова в управлінні системою охорони здоров'я повинні скласти професіонали, які працюють у цій системі, через законодавче запровадження інституції, яка зветься професійне самоврядування: лікарі – лікарське самоврядування, медичні сестри – медсестринське самоврядування, провізори, фармацевти – фармацевтичне самоврядування. За такою моделлю управління функціонують системи охорони здоров'я майже усіх країн, і перш за все європейських…", - вважає міністр.

  Стосовно питання фінансування системи охорони здоров'я Олег Мусій додав, що буде введено загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування.

  "Моє бачення: ввести медичне страхування, не реформувавши податкову систему України, видається на сьогодні неможливим. Саме тому введення медичного страхування буде напряму пов'язане із реформою оподаткування і податкової системи. Найближчим часом буде запропоновано проект Закону "Про загальнообов'язкове державне медичне страхування" з відтермінуванням його введення для проведення вичерпної інформаційної компанії та всебічної підготовки практичного впровадження" – констатував Міністр охорони здоров'я України.

  А от щодо системи підготовка кадрів та роботи в сфері охорони здоров'я Пан міністр важає, що терміново необхідно змінити систему підготовки кадрів.

  "З офіційною зарплатою початковою лікаря, який приходить після медичного університету, у 1500 грн проіснувати неможливо. Насправді дуже позитивний досвід показав пілотний регіон… Зрозуміло, що українським лікарям дуже важко поки що ментально перейти і стати фізичною особою-підприємцем, – щоб отримати відповідний бюджет на лікування і потім вільно розпоряджатись цим бюджетом. В ідеалі лікар, який буде суб'єктом підприємницької діяльності, сімейним лікарем, зможе в нинішніх українських реаліях заробляти від 8 до 10 тис грн легальної офіційної зарплати…", - зазначив Олег Мусій.

  Попередній матеріал
  Стала відома причина пожежі у військовій частині Кривого Рогу
  Наступний матеріал
  Школярі Криму підуть на весняні канікули на тиждень пізніше
  Теги:
  Loading...