5.ua

В Міненерго застерегли "Газпром" від припинення газопостачання до Європи

  Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан не виключає можливості припинення поставок російського газу в Україну і до Європи. Про це він сказав 9 квітня журналістам у Брюсселі.

  "Є загроза припинення поставок газу в Україну і до Європи, оскільки можливості України не безмежні", – сказав український міністр.

  Він зазначив, що однією з причин може стати суперечка між «Газпромом» і «Нафтогазом України» щодо ціни на газ. За словами Продана, Україна не визнає виставлену російською компанією ціну в майже 500 доларів за тисячу кубометрів газу.

  "У кінці 2013 року ціна була встановлена у 268 доларів. Якихось підстав переглядати її немає", – сказав міністр.

  Він підкреслив, що на думку української сторони продовжують діяти всі раніше укладені контракти, в тому числі, так звані "харківські угоди", які передбачають стодоларову знижку на український газ в обмін на перебування в Криму Чорноморського флоту Росії.

  Нагадаємо, у середу, 9 квітня, президент РФ Володимир Путін заявив, що в нинішній ситуації "Газпром" має постачати газ в Україну в тому обсязі, який буде оплачено за місяць вперед. Окрім цього, сьогодні ж постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов наголосив, що реверсні поставки природного палива зі Словаччини або Угорщини в Україну призведуть до припинення газових поставок із Росії до країн ЄС.

  Попередній матеріал
  Фани "Динамо" визначили кращого футболіста місяця
  Наступний матеріал
  Сепаратисти укріплюються у Донецьку і Луганську та мітингують у Харкові