vkurse.ua

В екологічну модернізацію "Запоріжсталі" інвестовано 5,6 млрд грн – Група Метінвест

  У 2016 році, незважаючи на кризу, Метінвест продовжує інвестувати в екологічні проекти як на комбінаті "Запоріжсталь"

  Металургійний комбінат "Запоріжсталь" Групи Метінвест в 2012-2016 роках інвестував в екологічну модернізацію понад 5,6 млрд грн. Про це було заявлено в рамках прес-туру центральних і регіональних ЗМІ на комбінат. Тільки в 2016 році сума інвестицій в екологічні програми підприємства склала 1,7 млрд грн.

  Масштабні екологічні перетворення відбуваються на всіх підприємствах Групи. Так, саме на одному з підприємств Метінвест – Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча – реалізується найбільший у історії незалежної України екологічний проект – реконструкція аглофабрики з бюджетом $220 млн. Інший металургійний комбінат Групи – "Азовсталь" – нещодавно завершив реконструкцію доменної печі №4 вартістю $90 млн – фактично піч була зведена заново, при цьому значно зменшилася кількість шкідливих викидів. Комбінат "Запоріжсталь" також є одним із лідерів галузі за розміром інвестицій в екологію.

  Серед головних екологічних проектів комбінату – масштабна модернізація доменної печі №4 з установкою системи аспірації ливарного двору і підбункерної естакади, будівництво нової травильної лінії в цеху холодної прокатки №1, а також масштабна реконструкція доменної печі №3.

  Особливу увагу на "Запоріжсталі" приділяється завершенню модернізації газоочисних систем аглофабрики: з 2013 року комбінат побудував шість газоочисток. Газоочистки двох агломашин працюють у штатному режимі, ще чотирьох – у режимі дослідно-промислової експлуатації. Останнє газоочищення на агломашин №6 було підключене в листопаді цього року. Кожна агломашина оснащена датчиками контролю викидів, які в онлайн-режимі показують ефективність роботи газоочисного устаткування. Таким чином, із промисловим введенням в експлуатацію газоочисток аглофабрика комбінату досягне міжнародних екологічних стандартів за рівнем очищення викидів пилу і газів. Завдяки екологічній модернізації викиди аглофабрики по пилу скоротяться втричі.

  "У 2016 році, незважаючи на кризу, що продовжується в Україні, і волатильність на світових ринках металопродукції, Метінвест продовжує інвестувати в екологічні проекти як на комбінаті "Запоріжсталь", так і на інших підприємствах Групи. Всього за 10 років роботи ці інвестиції становили понад $5,5 млрд. Це безпрецедентна сума для українського бізнесу, яка свідчить про націленість Групи Метінвест на подальший розвиток", – говорить генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков.

  Попередній матеріал
  Україна має сплатити МВФ понад $1 млрд – Гонтарева
  Наступний матеріал
  З 11 грудня курсуватиме новий потяг із Києва до Кременчука – "Укрзалізниця"