Уряд затвердив механізм збереження трудових відносин за працівниками у зоні АТО

  Працівникам, які через проведення антитерористичної операції не можуть перебувати на своїх робочих місцях, надаватимуть відпустки за місцем роботи без збереження заробітної плати.

  Про це 11 вересня повідомила прес-служба Мінсоцполітики.
  Повідомляється, що відповідне рішення на своєму засіданні прийняв Кабінет Міністрів України, підтримавши внесення змін Закону України "Про відпустки", - заявила Міністр соціальної політики Людмила Денісова.

  "На Сході України склалася ситуація, коли багато працівників не можуть перебувати на своїх робочих місцях, навіть залишаючись в межах населених пунктів, де проходять бойові дії. Зрозуміло, що це не можна вважати неявкою без поважних причин", – відзначила Міністр.

  Водночас, наголосила вона, у законодавстві не визначено механізм збереження за цими працівниками трудових відносин.

  Як роз’яснила Людмила Денісова, у разі прийняття цього законопроекту Верховною Радою України, працівники матимуть можливість отримати відпустку без збереження зарплати на період проведення АТО у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення АТО.

  Внесення таких змін  до законодавства дозволить громадянам, що мають трудові відносини на території проведення АТО, зберегти робоче місце та  зарахувати період їх відсутності на роботі  дотрудового стажу, наголосила Міністр.
  Попередній матеріал
  Порошенко: світові демократії мають об’єднатись у боротьбі з тероризмом
  Наступний матеріал
  Євросоюз додав до списку антиросійських санкцій 24 фізичних особи