kmu.gov.ua

Уряд схвалив пакет антикорупційних законопроектів

  Кабінет міністрів України на засіданні 22 серпня схвалив пакет законопроектів, ухвалення та реалізація яких дозволить здійснити найбільшу антикорупційну реформу в державі за весь час її існування.


  Про це повідомляє урядовий портал.

  Законопроекти передбачають створення повноцінного загальнодержавного механізму запобігання корупції, а також виявлення та переслідування осіб, які здійснили найбільш небезпечні корупційні злочини.

  Зокрема, проект Закону "Про Національне антикорупційне бюро України" передбачає створення спеціалізованого правоохоронного антикорупційного органу – Національного антикорупційного бюро України. Основними функціями новостворюваного бюро будуть виявлення та розслідування корупційних злочинів, які вчинені вищими посадовими особами держави або становлять особливу суспільну небезпеку.

  Однією із важливих функцій новостворюваного органу буде виявлення та повернення до України активів, виведених корумпованими чиновниками.

  "Питання щодо створення окремого антикорупційного органу з правоохоронними функціями випливає із зобов'язань України перед міжнародними організаціями, такими як Група держав проти корупції (ГРЕКО), Європейський Союз, Організація економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), а також Міжнародний валютний фонд", - сказано в повідомленні.

  Крім того, створення незалежного антикорупційного органу є одним із зобов'язань уряду відповідно до Програми його діяльності.

  Також схвалено законопроект "Про запобігання корупції", метою якого є створення ефективної системи запобігання корупції. Цей проект має замінити чинний Закон України "Про засади запобігання і протидії корупції".

  Проектом Закону передбачається запровадження сучасного механізму фінансового контролю за майновим станом публічних службовців – декларації подаватимуться в електронній формі, оприлюднюватимуться у відкритому реєстрі, а також підлягатимуть перевірці незалежною установою.

  У разі, якщо спосіб життя чиновника явно не відповідає його доходам, передбачається можливість проведення детальної перевірки як доходів, так і витрат такого чиновника, а також притягнення його до відповідальності, якщо підтвердяться факти незаконного збагачення чи вчинення іншого корупційного правопорушення.

  Ще одним важливим нововведенням законопроекту є позбавлення можливості участі в державних закупівлях компаній, в яких відсутні антикорупційні програми або які внесені до Єдиного державного реєстру осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення.

  Проект Закону України "Про запобігання корупції" передбачає також широкий спектр норм щодо відповідальності за порушення антикорупційних обмежень для чиновників, а зміни до Кримінального кодексу унеможливлюватимуть пом'якшення кримінальної відповідальності чи звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які вчинили корупційні злочини.

  Водночас проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичних осіб та публічних діячів" передбачає розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб (фізичних осіб, які фактично контролюють компанії) при здійсненні їх державної реєстрації.

  "Це дасть змогу запобігти утворенню фіктивних компаній, в тому числі в офшорах, з метою відмивання одержаних злочинним шляхом доходів. Відтак корупціонери будуть позбавлені ще одного механізму, який дозволяє використовувати отримані в незаконний спосіб прибутки", - пояснили в уряді.

  Крім того, законопроект створює ще один механізм розшуку та повернення до України незаконно виведених активів корумпованими чиновниками.

  Як зазначається, усі згадані законопроекти були розроблені Міністерством юстиції спільно з експертами громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" та отримали схвальні відгуки міжнародних і вітчизняних експертів.
  Попередній матеріал
  Швеція виділить Україні 3,8 млн євро гуманітарної допомоги – Більдт
  Наступний матеріал
  Яценюк пропонує відправити військову техніку з параду в зону АТО
  Loading...