5.ua

Уряд пропонує обмежити готівкові розрахунки на рівні 18 270 грн

  Законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів щодо податкової реформи", поданий Кабміном до парламенту, обмежує обіг готівки в країні і пропонує змінити частину 3 статті 1087 Цивільного кодексу, в якій визначається гранична сума розрахунків готівкою.


  Про це пише Finmaidan, посилаючись на відповідний законопроект, опублікований на сайті Верховної Ради.

  Пропоновані зміни в ч. 3 ст. 1087 Цивільного кодексу полягають у тому, що з 1 січня 2015 року "гранична сума розрахунків готівкою між фізичними особами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню складе 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом про держбюджет на поточний рік". Зараз в ст. 1087 Цивільного кодексу зазначено, що граничні суми розрахунків готівкою встановлює НБУ.

  На даний момент невідомий точний розмір мінімальної зарплати на майбутній рік, оскільки 15 вересня уряд, порушивши Бюджетний кодекс, не подав до парламенту проект закону про держбюджет, де цей показник є одним з ключових для подальших розрахунків.

  Тому поки що можна з упевненістю говорити, що максимальна сума готівкових розрахунків за угодами, які вимагають нотаріального оформлення, складатиме 18 270 грн (на 1 січня 2014 мінімальна зарплата складала 1218 грн, відповідно, 1218 * 15 = 18270)

  З урахуванням передбачуваного незначного зростання мінімальної зарплати (це є вимогою МВФ – Ред.) ліміт в майбутньому році складе близько 19 тис. грн.

  Щоденний ліміт в 15 мінімальних зарплат буде застосовуватися і при готівкових розрахунках між підприємцями, а також між фізичними особами і підприємцями. Тобто - на будь-які роздрібні покупки дорожче 18 270 грн.
  Попередній матеріал
  Міністр енергетики вимагає у бойовиків розрахуватись за газ та тепло
  Наступний матеріал
  На Луганщині знищено табір російських бойовиків
  Теги:
  Loading...