Микола Білокопитов / Віче

Уряд готовий на "податковий компроміс"

  Кабінет міністрів України запропонував Верховній Раді та бізнесу опрацювати рішення про оголошення податкового компромісу або податкової амністії. 

  Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час Години питань до уряду, повідомляє УНІАН.

  "Ми не виключаємо того, що нам треба буде ухвалити рішення про податковий компроміс між суб'єктами підприємницької діяльності та державою. Хтось це називає податковою амністією, я це називаю податковим компромісом, - сказав Яценюк. – Це робиться для того, щоб люди знали, що перегорнута сторінка, вони заплатили за це – наголошую: заплатили країні, і ніхто їх за це не переслідуватиме".

  Глава уряду також нагадав, що на даний момент податкова міліція закрила близько 700 кримінальних справ, метою яких було не розслідувати фінансові правопорушення, а відібрати бізнес - "чистий рекет під прикриттям держорганів".

  Яценюк також повідомив, що в Україні скасовується інститут податкової міліції. Замість нього буде створена єдина служба фінансових розслідувань. 

  "У нас підготовлено проект закону про створення служби фінансових розслідувань. Мета закону в тому, щоб із семи контролюючих органів, які ходять до підприємців як за святою водою з метою витягнути з підприємницької кишені хабар, зробити одну службу, яка одержить право перевірки економічної та фінансової діяльності підприємства", - сказав Яценюк, зазначивши, що це той досвід, який є у Європі та США.

  Така структура, як відзначив глава уряду, здійснюватиме лише безвиїзний нагляд і виїжджатиме на підприємство тільки у разі розбіжностей у звітності.

  Нагадаємо, що сьогодні на засідання Верховної Ради України прийшли члени уряду на чолі з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

  У березні Кабінет міністрів України ухвалив рішення ліквідувати Міністерство доходів і зборів України, підпорядкувавши утворені на базі міністерства державну податкову і митну служби Міністерству фінансів України і створивши єдину службу фінансових розслідувань.

  Попередній матеріал
  Мінфін: Україна має виплатити до кінця року $9 млрд
  Наступний матеріал
  СБУ призупиняє активні дії антитерористичної операції на Великдень
  Теги: