5.ua

Укртрансгаз запропонував ЄС спостерігати за газовим транзитом в Україні

  Укртрансгаз готовий надати спостерігачам від європейських енергетичних компаній доступ до українських газовимірювальних станцій та вже надіслав відповідні запрошення.
  Про це 25 червня повідомили у прес-службі української енергетичної компанії.

  За повідомленням прес-служби, запрошення надіслали до Брюсселя та Відня, де розташовані офіси Енергетичної спільноти та ENTSOG (європейської мережі операторів ГТС).

  "Таку практику єдиний оператор ГТС України запроваджує не вперше. Перебування міжнародних спостерігачів вчергове підтвердить прозорість виробничих процесів", – йдеться у повідомленні прес-служби.

  У компанії додали, що з метою цілісного бачення ситуації по транзиту газу через Україну також вважають за доцільне направити спостерігачів на прикордонні газорозподільні станції на території Росії та Білорусі.

  В Укртрансгазі  також зазначили, що спільне з європейськими компаніями використання комплексу підземних сховищ газу в Україні дозволить суттєво покращити стан енергетичної безпеки Європи.

  Як повідомлялося, російський Газпром припинив постачання газу до України, але продовжує та навіть збільшив використання газотранспортної системи України для постачання палива до Європи через ремонт газогону "Північний потік".
  Попередній матеріал
  Порошенко провів телефонну конференцію з Меркель, Олландом і Путіним
  Наступний матеріал
  Львівські волонтери перенесли пішки до України ще 75 бронежилетів