відкриті джерела

"Укроборонпром": Недофінансування оборонного замовлення на 2016 р. перевищило 1 млрд грн

  Зі 105 підприємств-учасників концерну, що знаходяться на підконтрольній території України, неприбутковими є 49

  ДК "Укроборонпром" прогнозує фактичне недофінансування на 2016 рік державного оборонного замовлення для потреб ЗСУ приблизно на 1,2 млрд грн, через що потужності підприємств-учасників концерну задіяні менш ніж на половину своїх можливостей, інформує прес-служба концерну.

  "Укроборонпром" не є бюджетною структурою, а лише виконує замовлення Міністерства оборони України, що є пріоритетом його діяльності. Якщо депутати й надалі гальмуватимуть прийняття необхідних законодавчих ініціатив щодо фінансування МОУ, вони залишать без роботи цілу галузь", – пояснив гендиректор концерну Роман Романов.

  Повідомляється, що за підсумками останніх 9 місяців зі 105 підприємств-учасників концерну, що знаходяться на підконтрольній території України, неприбутковими є 49 – трохи менше за половину від усіх. "Невиконання фінансування Міністерства оборони у обсягах затверджених Держбюджетом України не дозволяє планувати ефективне використання потужності підприємств протягом року", – наголосили у ДК.

  У прес-службі повідомили, що наразі під загрозою відправлення у "тимчасову неоплачувану відпустку" знаходяться близько 500 робітників ДП "Житомирський Бронетанковий Завод" та 150 робітників ДП "Львівський Бронетанковий Завод".


  Відповідно до даних концерну, "Укроборонпром" виконує лише 32,6% роботи з оборонного замовлення для ЗСУ від усієї запланованої. Цей відсоток відповідає замовленню на 4,4 млрд грн – зі спрямованих державою на ремонт, модернізацію і виготовлення нового озброєння 13,5 млрд грн.

  Нагадаємо, наприкінці вересня Порошенко ухвалив рішення РНБО збільшити фінансування сектору оборони і безпеки.

  Дивіться також: Пашинський розповів, де брати гроші на оборонний сектор.

  Попередній матеріал
  "ЄС вступає в своєрідну зону політичної турбулентності"– аналітик щодо саміту ЄС-Україна
  Наступний матеріал
  В Одесі невідомі посеред дня почали стрілянину: оголошено план "Перехоплення"
  Теги:
  Loading...

  Пашинський розповів, де брати гроші на оборонний сектор

  Порошенко виключив Пашинського з наглядової ради "Укроборонпрому"

  Порошенко ухвалив рішення РНБО збільшити фінансування сектору оборони і безпеки

  Експерт: У держбюджеті видатки на оборону мають скласти 129 млрд грн