5.ua

Українським банкам потрібно 66 мільярдів гривень на докапіталізацію - Гонтарєва

  Загальні потреби української банківської системи в докапіталізациії за результатами проведеного стрес-тестування становлять 66 млрд гривень.


  Про це заявила голова Нацбанку Валерія Гонтарева на п'ятому Українському інвестиційному форумі, організованому CFA Society Ukraine 20 листопада.

  Голова НБУ повідомила, що стрес-тестування 35 найбільших банків країни, частка яких у банківській системі становить 20%, завершено і можна робити висновки про потреби в докапіталізації банківської системи.

  "Загальні потреби в докапіталізації становлять 66 млрд гривень. І я хочу сказати, що в основному це обумовлено проблемами в Луганську і Донецьку", - сказала Гонтарева.

  Водночас, голова НБУ відзначила, що докапіталізація банків - це лише перший крок для стабілізації банківської системи, а наступним кроком буде активізація захисту прав кредиторів і реформування в самому Нацбанку, включаючи зниження витрат центробанку в два рази і скорочення персоналу.

  "Відповідні законопроекти вже в нашому парламенті", - сказала Гонтарева.

  Також вона нагадала, що регулятор продовжує "очищення" банківської системи від неплатоспроможних банків і банків, що займаються відмиванням грошей.

  "26 банків цього року виведено з ринку Фондом гарантування, зокрема 11 - за відмивання грошей. Ми не маємо наміру зупиняти цей процес", - сказала Гонтарева.

  Голова НБУ нагадала, що регулятор має намір підтримувати системні банки, зокрема шляхом надання рефінансування і націоналізації.
  Попередній матеріал
  У РНБО вважають обстріл місії ОБСЄ провокацією російських терористів
  Наступний матеріал
  ОБСЄ не винуватить сили АТО в обстрілі і хоче допомогти у розслідуванні