Українські порти переповнені імпортним крамом

  Українські порти переповнені імпортним крамом. Отримувачі вантажів не хочуть забирати товар через зростання митних зборів та ускладення процедури оформлення. Так, контейнерний термінал Одеського порту може зупинитися вже за тиждень.

  Там назбиралося вже близько 35-ти тисяч контейнерів з імпортними товарами. У більшості з них - одяг, взуття та побутова техніка з країн Південно-східної Азії, Близького Сходу і США. Зважаючи на майже повне заповнення терміналу, працівники скоротили обсяги розвантажень втричі. Тож на обслуговування суднам на рейді доводиться чекати по кілька діб. Щоб уникнути зайвих збитків - судновласники вже змінюють транспортні маршрути. Вони йдуть до найближчого конкурента на Чорному морі – румунської Констанци. Митні збори там втричі нижчі,  а інтенсивність розвантаження та кількість причалів в кілька разів більше.

  Микола Павлюк, директор державного підприємства "Одеський морський торговельний порт": "Заключили договор и купили товар за границей, рассчитав при этом все проводные платежи, в том числе и таможенную ставку и, которая вдруг увеличивается в 10-ть раз, то, естественно, баланс у многих не сходится и они просто находятся в той ситуации, что груз надо отправить, это будет дешевле, или груз надо бросить, это тоже дешевле, или третье – выкупить они его не в состоянии".

  Дмитро Орлов, експедитор: "Вы видели сами, что сейчас порт практически не забит, нет никаких очередей, несмотря на то, что контейнерный терминал переполнен, суда стоят на рейде и не могут выгрузить контейнеры из-за того, что всё забито. (…) Потребителям это чревато просто тем, что люди недополучат товары, которые лежат в контейнерах на терминале, так и тем, что цены на эти товары увеличатся в прямом смысле слова в несколько раз".

  Попередній матеріал
  Аварія українського корабля біля берегів Туреччини
  Наступний матеріал
  Польська міліція розігнала мітингувальників, які блокували прикордонний пункт на кордоні з Україною
  Теги:
  Loading...