5.ua

Українські імпортери припинили ввозити ліки через невирішене питання з ПДВ

  Ввезення в Україну імпортних ліків призупинено через невирішеність питання розміру сплати ПДВ при експорті цієї продукції, повідомляє агенція "Інтерфакс-Україна ". 

  "Ліки "зависли" на кордоні. Поставки не відбуваються. Імпортери та дистриб'ютори очікують, коли буде вирішено питання сплати ПДВ на ввезення ліків за ставкою 7%. Ми чекаємо рішення на цьому тижні" , - пояснив експерт асоціації "ФармУкраїна" Денис Шевченко.

  При цьому Шевченко зазначив, що на сьогодні ліки, які повинні були бути завезені в Україну, з початку квітня або розвантажуються на митні склади, або залишаються в автомобілях.

  За словами Шевченко, імпортери були змушені погодитися з тим, щоб платити 7%-ний ПДВ, однак, за його словами, "20% ніхто платити не буде".

  Як повідомлялося , порядок денний Верховної Ради на вівторок, 8 квітня, припускала розгляд законопроекту, спрямованого на вирішення колізії в оподаткуванні ліків і лікарських засобів.

  Верховна Рада 27 березня прийняла закон про запобігання фінансової катастрофи та створенні передумов для економічного зростання в Україні, яким передбачається встановлення 7% ставки ПДВ на лікарські засоби, а також деякі ВМП як імпортного, так і вітчизняного виробництва.

  Згідно з документом , ПДВ нараховується по всіх операціях ( при кожній реалізації ) , які здійснюються з фармацевтичною продукцією. Зокрема , ПДВ за ставкою 7% обкладаються всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, а також ВМП, включені до переліку, який повинен буде бути затверджений Кабміном. За ставкою 20% ПДВ будуть обкладатися не включені до переліку ВМП.

  Водночас Міністерства доходів і зборів оприлюднило роз'яснення , згідно з яким обкладання ПДВ на лікарські засоби при ввезенні їх на митну територію України здійснюється на загальних підставах за ставкою 20 % , а не 7 % , як передбачено законом України " Про запобігання фінансової катастрофи і створення передумов для економічного зростання в Україні " . На думку учасників ринку , це може призвести до подорожчання імпортних лікарських засобів на 60-80%.

  Попередній матеріал
  Перед Івано-Франківською ОДА з'явився "стовп ганьби" для хабарників
  Наступний матеріал
  Спецпідрозділи МВС оточили штаб люстраційного комітету в Києві
  Теги:
  Loading...