5.ua

Українські геодезисти готові почати демаркацію кордону з Росією

  Керівництво Держземагентства України звернулось з ініціативним листом до вищого керівництва держави про фінансування робіт з демаркації українсько-російського кордону в односторонньому порядку.

  Відповідну інформацію порилюднила прес-служба Держземагентства 18 серпня.
  Зокрема занначено, що понад 200 добровольців з відомства готові виїхати до зони бойових дій і розпочати там геодезичні роботи. 

  "Україна має право на односторонню демаркацію кордону, оскільки Росія блокує процес демаркації протягом майже п’яти років. За загальноприйнятою світовою практикою такі роботи зазвичай проводяться  спільно країнами-сусідами. Однак, з 2010 року відбулося 18 засідань українсько-російської комісії з демаркації кордону, а втім перший прикордонний знак на кордоні України і Росії, що встановлено поблизу населеного пункту Сеньківка в Чернігівській області, так і залишився єдиним з російського боку. Україна лише на чернігівській ділянці встановила 235 прикордонних знаків, що становить 50 відсотків від потреби", - зазначили у Держземагентстві.

  Слід зазначити, що на кілометр кордону повинно бути встановлено від трьох до п’яти таких знаків. У цілому протяжність сухопутної ділянки російсько-українського кордону становить майже 1975 кілометрів.

  "Роботи з демаркації можна виконати до кінця цього року, але більшу їх частку потрібно проводити безпосередньо на місцевості, – повідомив глава Держземагентства Сергій Рудик. – Для цього потрібні висококваліфіковані, добре підготовлені та оснащені, а головне відважні спеціалісти. Нині понад дві сотні патріотичних спеціалістів висловили бажання попрацювати на благо Батьківщини у гарячих точках. Я, як капітан запасу, готовий одягнути камуфляж і негайно виїхати на Донеччину або Луганщину, де найбільш складна ситуація з облаштуванням кордону".

  Як відомо, нещодавно Верховна Рада України прийняла ухвалу про посилення захисту держкордону, якою передбачено негайне затвердження документів, необхідних для проведення в односторонньому порядку демаркації сухопутної ділянки кордону з Російською Федерацією, яка буде обладнана за прикладом зовнішніх кордонів Європейського Союзу.
  Попередній матеріал
  У Буенос-Айресі в ДТП загинули троє родичів Папи Римського
  Наступний матеріал
  ГПУ: підозру Єфремову висунуть щойно зберуть усі докази його провини
  Loading...