Українські гастарбайтери переказали додому $3.4 млрд у 2008-му році

  3 мільярди 400 мільйонів доларів або 2 відсотки вітчизняного ВВП - таким цифрам дорівнювали транзакції трудових мігрантів через український кордон минулого року.

  2 мільярди 900 мільйонів - це перекази до України, 87 відсотків з них - за допомогою систем безготівкових перерахунків. Майже половину переказали з Росії, 9 відсотків зі США, більше 30-ти відсотків - з країн Євросоюзу. А от відтік коштів з України торік становив півмільярда доларів, здебільшого вони пішли до колишніх республік СРСР. Загалом, за оцінками експертів за кордоном працюють 4 з половиною мільйони українців,  і лише близько третини - легально.

  Попри те, що 80 відсотків з опитаних заробітчан готові повернутися додому - точної дати вказати не можуть. Експерти також не прогнозують масового повернення гастарбайтерів в зв`язку з кризою, натомість очікують на посилення їх матеріального впливу на стан вітчизняної економіки.

  Ігор Марков, експерт Українського центру соціальних досліджень: "Загальні настрої є такі, що в Європі менш глибока криза ніж в Україні, тому українці вважають що важко буде протриматись тим, в кого ніхто не працює в Італії чи Іспанії, і перекази, суми грошей в Україну будуть інтенсивніші, інша справа в якій формі вони прийдуть".

  Попередній матеріал
  Вгамовується інфляція
  Наступний матеріал
  General Motors призупинить роботу 23 заводів у США
  Теги:
  Loading...