Українські автозаводи на межі зупинки через дії терористів на Сході

  Нестабільна обстановка у Донецькій та у Луганській областях зриває виробничі процеси на підприємствах українського автопрому, оскільки порушені галузеві зв'язки та схеми постачання комплектуючих з цих регіонів.
  Про це повідомляє асоціація автомобілебудівників "Укравтопром" 28 травня.

  Згідно прес-релізу асоціації "Укравтопром", тільки у Запорізького автомобілебудівного заводу в Донецькій області розташовані 25 підприємств -постачальників комплектуючих, у Луганській - 11 підприємств, звідки поставляються гумовотехнічні вироби, пружини, радіатори, інструменти, вироби з кольорових металів.

  "За інформацією учасників асоціації, багато поставок комплектуючих тимчасово припинені: блокпости бойовиків та військові дії заважають їх своєчасному транспортуванню. В результаті виникла загроза зупинки виробництва, тому що за короткий час знайти нових постачальників практично неможливо" , - наголошується в повідомленні .

  При цьому в компанії підкреслюють, що політична нестабільність на Сході створила новий виклик автовиробництву на додаток до спаду продажів.

  "Очевидно , що в умовах вкрай низьких продажів виробники не зможуть нівелювати за рахунок власних ресурсів підвищені податки, і вони будуть закладені в ціну товару. Ми вже констатуємо триваюче зниження споживчої активності на первинному авторинку", - відзначається в прес -релізі.

  Асоціація нагадує, що у квітні цього року порівняно з березнем 2014-го, виробництво на ЗАЗі впало на 10,3 %, в ​​корпорації  "Богдан" - на 64,7 %, на заводі "Єврокар " - на 27,6 %. У цілому по галузі виробництво автомобілів і автобусів в Україні знизилося на 14,7 % і склало всього 4,688 тис.
  Попередній матеріал
  Зниклий малайзійський Boeing 777 шукали не там – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Росія, Білорусь і Казахстан підписали договір про створення Євразійського економічного союзу