agravery.com

Україна зможе експортувати тваринницьку продукцію в ЄС не раніше 2015 року

  Україна зможе розпочати експорт тваринницької продукції - насамперед, свинини, яловичини, молочних продуктів - на ринок Європейського Союзу не раніше 2015 року. Такий прогноз озвучила Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України, пише "Інтерфакс-Україна".


  Як зазначив заступник голови відомства Віталій Башинський під час "круглого столу" в Києві у вівторок, у липні Україна прийме інспекційну місію фахівців Офісу з питань харчових продуктів і ветеринарії Гендиректорату Європейської комісії САНКО, що перевірить готовність вітчизняних виробників постачати свою продукцію до ЄС.

  "Поки що офіційного підтвердження комплексу місії ми не отримали, але усне затвердження генерального директора DG SANKO у нас є", - сказав він.

  Башинський повідомив, що інспекція охопить підприємства із виробництва молока та молочних продуктів, свинини, телятини, кролятини, страусячого м'яса і приблизно триватиме три тижні.

  Після її проведення знадобиться не менше трьох місяців на процедуру підготовки та погодження звіту та інших документів, необхідних для прийняття Єврокомісією рішення щодо надання українським компаніям права на експорт.

  При цьому заступник голови Держветфітослужби нагадав, що з моменту ухваленння позитивного рішення ЄС щодо відкриття ринку для українських виробників курятини і до фактичного початку експорту минуло близько восьми місяців.

  Як повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк, пройти інспекцію станом на сьогодні виявили бажання близько 50 молочних компаній і 15-17 підприємств із виробництва яловичини і свинини.

  Водночас Башинський вважає, що фахівці DG SANKO цього року зможуть проінспектувати не більше чотирьох підприємств за кожним із названих профілів.

  "Вони дивляться не більше чотирьох підприємств - природно, з сировинною зоною, природно, з управлінням ветеринарної медицини, природно, з усіма офіційними лікарями. І це за кожним напрямом: тобто чотири підприємства - із питань експорту яловичини, чотири - щодо молока і, по суті, чотири буде щодо експорту свинини", - зазначив він.

  За його словами, для просування української аграрної продукції на європейському ринку необхідно якомога швидше ухвалити законопроекти про реформування державного контролю безпечності харчових продуктів та кормів, а також здоров'я та благополуччя тварин.
  Попередній матеріал
  На Донбасі терористи змушують місцевих мешканців селити у себе бойовиків
  Наступний матеріал
  Бойовики обстрілюють житлові райони Краматорська - речник АТО
  Теги:
  Loading...