5.ua

Україна зароблятиме на експорті продовольства в ЄС 340 млн. євро щороку

  Збільшення експорту продукції сільського господарства у рамках лібералізації торгового режиму з Європейським Союзом принесе Україні біля 340 мільйонів євро на рік. Про це повідомили в прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі за підсумками зустрічі представників українського уряду з бізнесом.

  "Загальний економічний ефект від торгових преференцій ЄС для української економіки може становити 497 млн євро і включатиме 340 млн євро - від збільшення експорту агропродукції", - заявив урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П’ятницький.

  Він відзначив, що поточного року обсяги квот на поставки товарів за зниженими митами будуть надані Україні в повному річному обсягу, незважаючи на те, що з січня по травень преференції не діяли. Це дає вітчизняним виробникам додаткові переваги.

  Крім того, П’ятницький нагадав, що система розподілу квот буде абсолютна прозорою.

  "Корупційна складова відсутня. Тобто, ніякі квоти ділитися в Україні не будуть. Базовий принцип: це "перший прийшов - перший одержав". Митниця ЄС фактично у режимі онлайн здійснюватиме контроль за поставками", - сказав П’ятницький.

  Попередній матеріал
  Міліція на Великдень у Маріуполі охоронятиме порядок разом з Нацгвардією
  Наступний матеріал
  Золоті ванни та маєток Чаушеску виставляють на аукціон