obozrevatel.com

Україна увійшла у трійку лідерів експорту зерна

  Україна, експортувавши 32,3 млн тонн зерна в 2013-2014 маркетинговому році, увійшла у трійку найбільших світових експортерів зерна.


  Про це повідомляє "Прайм".

  Згідно з повідомленням, попереду тільки США (72,3 млн тонн) та ЄС (38,5 млн тонн).

  Як свідчать дані групи компаній "Зерно UA", за останнє десятиліття експорт зерна з України зріс на 77%.

  У маркетинговому році, який завершився 1 липня, Україні вдалося обійти такі визнані "житниці світу", як Канада (28 млн тонн), Аргентина (21,9 млн тонн) і Бразилія (20,1 млн тонн).

  За інформацією Української аграрної конфедерації, найбільше зерна за кордон поставила компанія "Нібулон" - понад 4,5 млн тонн, що становить 14% від загального експорту зернових з України. Серед найбільших експортерів - транснаціональні компанії ADM і "Луї Дрейфус Україна", які відвантажили 4,1 млн тонн і 3,5 млн тонн відповідно, а також Glencore (2,6 млн тонн) і "Бунге Україна" (2,5 млн тонн). Державна продовольчо-зернова корпорація України посіла п'яте місце (2,9 млн тонн), контролюючи 9% українського експорту зерна.

  Міжвідомча робоча група при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі прогнозує валове виробництво зернових в Україні у 2014-15 маркетинговому році на рівні 58 млн тонн проти 63 млн тонн у 2013 році.

  Основне скорочення прогнозу виробництва зернових у поточному сезоні пояснюється вилученням з нього обсягів збору зернових в Криму, в той час як минулого сезону ці обсяги враховувалися.

  Мінекономрозвитку прогнозує, що у 2014-15 маркетинговому році Україна експортує 32 млн тонн зернових.
  Попередній матеріал
  ООН нарахувала уже 1129 жертв серед цивільних у зоні АТО
  Наступний матеріал
  ООН запропонувала вважати катастрофу "Боїнга" на Сході України військовим злочином
  Теги:
  Loading...