Валерій Чалий washingtonexaminer.com

Україна у топ-10 пріоритетів: посол спростував зменшення фіндопомоги США на оборону

  Виділені кошти передбачають використання $50 млн на летальні озброєння, каже Чалий

  Посол України в Сполучених Штатах Америки Валерій Чалий вважає, що Україна входить до топ-10 зовнішньополітичних пріоритетів США, а рівень прямої фінансової допомоги нашій країні є одним з найбільших.

  Про це дипломат заявив на прес-конференції 21 серпня, пише "Укрінформ".

  "Я думаю, ми перебуваємо десь у топ-10 уваги США серед пріоритетів у зовнішній політиці. Звичайно, одна з причин – це атака і агресія Росії, це дійсно серйозна причина, але тут є і абсолютно самостійна роль (України – 5.UA) з баченням на майбутнє", – сказав Чалий.

  Він додав, що збереження фокусу цієї уваги на Європі "в умовах, коли є Північна Корея, є Близький Схід, є Іран" – це завдання номер один для посольства і нашої країни загалом, а другим постійним завданням є збільшення підтримки сектора безпеки й оборони України.

  Чалий спростував заяви про те, що США зменшує цю підтримку.

  "Я чув заяви політиків і в Києві, і у Вашингтоні, що американці знижують підтримку – не вірте цьому. Дивіться на факти, а факти говорять зворотне. Сьогодні Україна за рівнем прямої фінансової допомоги – а це порядку 620 млн доларів – одна з найбільших по всьому світу", – наголосив посол.

  Він також зазначив, що допомога Україні по лінії Пентагону щороку збільшується: цього року вона становить 200 млн доларів, наступного буде 250 млн.

  "Це величезні цифри для американських платників податків. Чому вони так роблять? Не для нас, вони роблять для себе, розуміючи, що Україна – на передній лінії захисту світового порядку, і вклавши ці кошти платників податків сьогодні, вони не будуть платити в майбутньому мільярди і десятки мільярдів доларів. Це моя позиція. Я її доношу у різних куточках США, і така позиція сприймається", – сказав посол.

  Зокрема, Чалий пояснив, що заплановане Штатами надання безпекової допомоги Україні в сумі $250 млн передбачає використання $50 млн на летальні озброєння, серед них: розширення засобів контролю морського простору і протиповітряної оборони.

  Він додав, що потреба в таких видах озброєнь в Україні є, "ви самі це бачите по морському басейну, по протиповітряній обороні".

  "Як це буде зроблено? Ми працюємо над цим, я не можу сказати зараз вам деталей", – зазначив Чалий.

  Відповідаючи на уточнювальні запитання стосовно того, яка сторона визначає перелік озброєнь для України, посол поінформував, що коли йдеться про рішення Конгресу і пряме американське постачання, то "це взаємодія". Чалий розповів, що у Києві створений спеціальний механізм за участю експертів зі США та інших країн, за допомогою якого визначаються потреби і можливості, і він ефективно працює.

  Попередній матеріал
  Від завданих травм помер: на Одещині машина патрульної поліції збила пішохода
  Наступний матеріал
  Росія затримала більше як 150 іноземних суден в Азовському морі

  Чалий заявив, що відносини із США вперше вийшли на новий рівень – подробиці

  Безпекова допомога: Сенат США виділить Україні $250 мільйонів

  Палата представників США затвердила $250 мільйонів на оборону України

  На сферу безпеки України: Конгрес США має намір виділити $250 мільйонів

  США продовжили заборону на військове співробітництво з Росією

  День Незалежності України: парад відвідає радник Трампа з питань нацбезпеки