5.ua

Україна та Росія поки що не будуватимуть міст через Керченську протоку

  Мінтранс Росії в даний час не веде переговорів з Україною щодо реалізації інфраструктурних проектів, зокрема щодо проекту будівництва моста через Керченську протоку. Про це в кулуарах Красноярського економічного форуму 28 лютого повідомив міністр транспорту РФ Максим Соколов.

  «Зі зрозумілих причин конкретні переговори зараз не ведуться. Хоча ми донедавна активно працювали з попереднім складом уряду України з питання будівництва Керченського мосту і рухалися за графіком доручення президента. Сподіваємося, що ситуація стабілізується і ми продовжимо всі ці проекти», - сказав російський урядовець.

  Наприкінці січня уряд України затвердив угоду з Росією про спільні дії щодо будівництва транспортного переходу через Керченську протоку. Документ передбачав проведення геологічних досліджень та розробку техніко-економічного обґрунтування проекту. У раді міністрів Автономної Республіки Крим раніше оцінювали вартість реалізації проекту в $3 млрд.

  За розрахунками «Укрзалізниці», обсяги перевезень залізницями України через Керченську протоку орієнтовно можуть скласти близько 6 млн тонн вантажів (з них експорт - 1 млн тонн, імпорт - 1,4 млн тонн, транзит - 3,6 млн тонн). Очікуване збільшення доходних надходжень може скласти $ 16,8 млн.

  Фахівці підрахували, що, наприклад, відстань за маршрутом Одеса - Баку скоротиться на 400 км, Сочі - Сімферополь - на 700 км. Реалізація проекту дозволить з'єднати курортні зони Західної України, Одесу, Миколаїв, Херсон, Крим, Сочі з виходом на Баку. Як заявляв тоді міністерство інфраструктури України, будівництво Керченського транспортного переходу «дозволить створити новий міжнародний транспортний коридор з Європи в Азію».

  Попередній матеріал
  В Ростові-на-Дону очікують на прес-конференцію Януковича
  Наступний матеріал
  Прокуратура раптом перестала бачити вину Тимошенко у справі ЄЕСУ
  Теги:
  Loading...