автомобілі
автомобілі wikimedia.org

Україна скасує спецмита на імпорт автомобілів

  26 червня СОТ підтримала скаргу Японії на Україну і винесла рішення, яким рекомендувала Україні скасувати спеціальні мита на імпорт автомобілів.

  Україна з 30 вересня 2015 року скасовує спеціальні мита на імпорт автомобілів, введені в 2013 році, повідомляє "Урядовий кур'єр"

  Відповідно до повідомлення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, опублікованому в урядовій газеті, 10 вересня 2015 року комісія розглянула інформацію Мінекономрозвитку про необхідність скасувати спецзаходи щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту, застосованих рішенням від 28 квітня 2012 року.

  "За результатами розгляду зазначених матеріалів та керуючись положеннями домовленості про правила та процедури врегулювання суперечок СОТ комісія встановила, що націнтереси України потребують скасування спецзаходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту", - йдеться в матеріалі "Урядового кур'єру".

  Відомо, що рішення про введення спецмита було оприлюднено тільки 14 березня 2013 року, спецмита були введені строком на 3 роки. За інформацією УНІАН, з 14 квітня 2014 року на легкові автомобілі з бензиновими двигунами об'ємом 1-1,5 л ставка спецмита встановлювалася на рівні 4,31%. А з 14 квітня 2015 року - вже в два рази менше - 2,15%. На авто з бензиновими двигунами об'ємом 1,5-2,2 л з 14 квітня 2014 року ставка становила 8,63%, а з 14 квітня 2015 року - 4,32%. В умовах падіння української економіки і скорочення українського авторинку, повідомляє видання, таке рішення ще більше скоротило імпорт автомобілів в Україну - і українські автоімпортери виступили з вимогою повної відміни автомобільних спецмит.

  Як повідомляв 5.ua, СОТ підтримала скаргу Японії проти України і закликала Київ скасувати додаткове мито на імпорт автомобілів, запроваджене у 2013 році. У СОТ заявили, що українське спецмито на імпорт автомобілів порушує міжнародні торгівельні норми і воно має бути скасоване. На думку експертів організації, Україна мала "привести свої заходи у відповідність до зобов'язань в рамках цих угод". Також Київ закликали скасувати рішення про додаткове мито. 

  Попередній матеріал
  Вибух в Індії: щонайменше загинуло 82 особи
  Наступний матеріал
  Бойовик так званої "ЛНР" добровільно здався міліції (відео)