Україна розраховує перейти на дешевший газ ЄС

  Європейський газ коштуватиме Україні щонайменше на сто п’ятдесят доларів дешевше, аніж російський. Такі розрахунки навів прем’єр Арсеній Яценюк після повернення з Брюсселя, де підписував угоду про асоціацію.

  Він повідомив: нині тривають переговори, аби Україна змогла перейти на "блакитне паливо" з Євросоюзу.

  Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр: "Нам необхідно з країнами-членами ЄС потрібно буде вирішувати і питання енергетичної безпеки, яке стосується не тільки України, але й ЄС в цілому. І тому ми продовжуємо переговори щодо того, щоб Україна отримувала газ країн-членів ЄС, так як вже зараз зрозуміло, що вартість такого газу буде на 150 доларів дешевше, ніж те, що робить Росія".

  Ціна на російський газ у II кварталі 2014 очікується на рівні 368,5 доларів за тис. куб. м., що пов'язано з відмовою російської сторони від надання знижки – так званої "братньої" допомоги, що отримав від Путіна Віктор Янукович. Тепер же речники Путіна кажуть, що і сто доларів знижки за "Харківськими угодами" Україна не отримає, адже давав її за розташування Чорноморського флоту в Криму, а тепер, коли й увесь Крим його, то і мова про знижку вже не йде.

  Попередній матеріал
  До Києва летять голова МЗС Німеччини та прем’єр Канади
  Наступний матеріал
  Курсантам Нахімова хочуть присвоїти статус учасника бойових дій
  Теги:
  Loading...