Фото aljazeera.com

Україна подала позов проти Росії щодо транзитних обмежень до СОТ

Справа стосується численних обмежень транзиту українських товарів до Казахстану та Киргизстану через територію РФ

Україна в "рамках роботи по протидії агресії Російської Федерації в торговельній сфері" подала позов у СОТ проти Росії за введені нею численні транзитні обмеження щодо вітчизняних товарів. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Україна направила у Світову організацію торгівлі вимогу про формування групи експертів в рамках цієї справи. Як наголосили в Мінекономрозвитку, у результаті введених Росією обмежень на український експорт до третіх країн(а саме Казахстану і Киргизстану) значно скоротився. "За оцінками експертів, близько 79% експортних поставок з України до Казахстану та 95% до Киргизстану зазнали негативного впливу від обмежень", – йдеться в повідомленні.

У відомстві наголосили: "Мінекономрозвитку у минулому році розпочало процес врегулювання суперечки в рамках СОТ щодо згаданих обмежень. Оскільки на першому етапі РФ не готова була до врегулювання суперечки та не вжила заходів щодо скасування неправомірних, дискримінаційних та економічно необґрунтованих обмежень у сфері транзиту, українська сторона продовжила розгляд справи згідно зі встановленою процедурою".

У міністерстві підкреслили, що позиція України для розгляду цієї справи "ґрунтується на чітких юридичних аргументах та підкріплена беззаперечними доказами", що забезпечує підтримку зарубіжними партнерами, серед яких – ЄС та США.

Як повідомляв 5.UA, Кабмін продовжив до 31 грудня 2017 року дію ввізного мита на російські товари.

Попередній матеріал
Службовий пес завадив українцю провезти в Росію марихуану в пакеті з-під соку – відео
Наступний матеріал
Життя дітей у зоні АТО: на "Берлінале" відбудеться прем'єра українського фільму "Школа №3"
Loading...

У рамках СОТ Євросоюз виграв спір з Росією щодо мит на експорт автомобілів

У Мінекономрозвитку підготували проект спрощеної системи оподаткування

"Хочеться, щоб вони якось безболісно полишили наш ринок": у НБУ розповіли, що чекає на російські банки в Україні