Фото naftogaz.com

Україна і ЄС узгодили позицію для газових переговорів з Росією

  Україна та Єврокомісія узгодили спільну позицію на газових переговорах за участю російської сторони.

  Про це йдеться у повідомленні української компанії "Нафтогаз".

  "Представники Єврокомісії та української сторони дійшли згоди, що результатом переговорів має стати проміжна угода, яка гарантуватиме постачання газу в Україну та стабільність його транзиту у країни ЄС цієї зими. Ця угода має містити чіткі гарантії як щодо постачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу в Україну, так і щодо розрахунків "Нафтогазу" за поставлений газ", – мовиться у повідомленні.

  У "Нафтогазі" зазначають, що "узгоджена позиція передбачає необхідність підписання між "Нафтогазом" та "Газпромом" документів, які будуть обов’язковими для виконання обома сторонами та виключатимуть можливість зміни умов в односторонньому порядку будь-якою зі сторін".

  Варто зазначити, що 20 жовтня, у Києві відбулася зустріч між представниками України та Єврокомісії, де і були узгоджені ці спільні позиції. З українського боку у зустрічі брали участь прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, міністр енергетики Юрій Продан та голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв. З боку Єврокомісії – єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттінґер та директор внутрішнього ринку енергоресурсів при енергетичному департаменті Єврокомісії Клаус-Дітер Борхардт. А вже 21 жовтня у Берліні мають відбутися тристоронні газові переговори у форматі Україна-Росія-ЄС.

  Попередній матеріал
  На Закарпатті судитимуть працівників "Ощадбанку" та "Укрпошти" за привласнення державних коштів
  Наступний матеріал
  На виборах працюватимуть понад 2 тис. іноземних спостерігачів
  Теги:
  Loading...