5.ua

Україна готова до збільшення реверсних поставок газу з Європи

  Україна готова збільшити реверсні поставки природного газу з боку країн Європи. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан на зустрічі з послами країн Європейського Союзу та США у Києві 12 червня.

  Міністр відповів на запитання послів, зокрема, наголосив на необхідності формування ціни на газ на принципах, які діють в контрактах європейських компаній, а також на необхідності збільшення реверсивних поставок газу в Україну, йдеться в повідомленні прес-служби Міненерговугілля.

  Продан також високо оцінив позицію європейських партнерів, які з розумінням сприймають пропозиції української сторони, висловив сподівання на взаємовигідне врегулювання ситуації шляхом тристоронніх переговорів і запевнив у готовності їх продовжувати.

  Міністр також нагадав позицію української сторони про те, що при фіксації з 1 квітня 2014 року ринкової ціни на російський природний газ в контракті "Нафтогаз України" в найкоротші терміни погасить заборгованість за поставлений природний газ і забезпечить 100% безперебійні розрахунки з "Газпром" за поточні поставки.

  Водночас, у випадку недосягнення домовленостей з російською стороною, вирішення питань буде передано на розгляд Стокгольмського арбітражу.
  Попередній матеріал
  Нацгвардія: В зоні активних бойових дій служать тільки офіцери та контрактники
  Наступний матеріал
  Євросоюз продовжує місію в Косово ще на два роки