Фото expres.ua

Угорщина готова постачати Україні газ з 1 січня

  Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запевнив сьогодні канцлера Німеччини Анґелу Меркель перед самітом ЄС з питань зайнятості у Мілані, що його країна підтримає єдину енергетичну політику Брюсселя щодо України.


  "З 1 січня 2015 року разом зі Словаччиною зможемо постачати нашим українським друзям, якщо вони цього захочуть, не лише російський газ", - заявив він, пише "Радіо Свобода".

  Водночас Орбан вважає, що передусім Угорщина повинна подбати про свою власну енергетичну безпеку, а тому зараз прискорено наповнює російським газом власні газосховища на порозі зими.

  У сьогоднішньому числі угорського часопису "Напі ґаздашаґ" ("Економіка сьогодні") з'явилася інформація з посиланням на закрите акціонерне товариство "Угорські газосховища" про те, що вчора Росія зарезервувала одне з чотирьох угорських газосховищ для заповнення його 700 млн кубометрів газу.

  Згідно з даними видання, ця кількість газу надійде в Угорщину вже до кінця цього місяця. Також інформують про надходження сюди щодня 20 млн кубометрів газу попри те, що країна споживає всього півмільйона кубометрів на день.

  Це може означати, що росіяни накопичують блакитне паливо в угорських газосховищах для забезпечення поставок газу європейським споживачам у майбутньому, зазначає часопис.
  Попередній матеріал
  На Одещині чиновники намагалися приховати 63 тис. грн, зібрані для постраждалого військового
  Наступний матеріал
  У Києві відкрилася виставка робіт Марії Приймаченко
  Теги:
  Loading...