ЄС Україна
ЄС Україна capital.ua

У ЄС погодили торгові квоти для України: що зміниться для підприємців

  Преференції будуть введені на строк до трьох років

  У результаті міжінституційних переговорів щодо надання Україні торговельних преференцій сторони досягли компромісу. Так, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть скорочені, сечовина з пропозицій виключена. Про такий результат тристоронніх переговорів, які відбулися у вівторок, 13 червня 2017 року, в Страсбурзі, повідомили УНІАН в Європейському парламенті. 

  "Після бурхливих обговорень вдалося досягти сильного компромісу, на який погодилися всі три установи (Європарламент, Єврокомісія та Мальтійське головування). Він передбачає надання Україні преференцій на всі сільськогосподарські продукти, запропоновані Європейською Комісією, причому п'ять з них частково відновлені, а з промислового комплексу видалена сечовина", – йдеться в повідомленні.

  Також встановлені такі квоти: для меду – 2500 тонн, томатів оброблених – 3000 тонн, пшениці – 65000 тонн, кукурудзи – 625000 тонн, ячменю – 325000 тонн. "Ці скорочення є відповіддю на чутливість деяких держав – членів у сільськогосподарському секторі", – наголошується в повідомленні.

  За інформацією видання, узгоджений текст робить акцент на боротьбу з корупцією, яка є однією з умов виділення торгівельних преференцій Україні. Крім того, товари, які вивозяться з територій, захоплених російсько-окупаційними військами, будуть предметом додаткових перевірок. Також Європейська Комісія була зобов'язана більш докладно звітувати про стан реалізації цих преференцій. 

  Доповідач від ЄП Ярослав Валеса так прокоментував результати переговорів: "Прийняте вчора рішення забезпечує підтримку торгівлі з Україною при одночасному захисті вразливих для фермерів та промисловості ЄС інтересів". Преференції будуть введені на строк до трьох років, в якості доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

  Попередній матеріал
  Завирує грандіозна подія: на Полтавщині відбудеться Національний фестиваль гончарства
  Наступний матеріал
  Не шукай крайніх, а візьми і зроби – Гройсман висварив Садового за сміттєвий колапс у Львові
  Loading...