novostipmr.com

У НБУ пояснили, як пов'язані скасування держрегулювання цін на продукти та інфляція

Скасування регулювання цін на продовольство зробило певний внесок в інфляцію

Відновлення державного регулювання цін на продукти харчування може призвести до зниження темпів інфляції. Таку думку висловив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин на сторінці у Facebook.

За його словами, ключовим фактором динаміки споживчих цін зараз є збільшення собівартості продукції, але ситуація ускладнюється тим, що з 1 липня відповідно до рішення Кабміну скасовано регулювання цін на продукти харчування.

"Оскільки в нашій країні у структурі споживчого кошика висока питома вага витрат на продукти харчування, то скасування регулювання цін на продовольство внесло певний внесок в інфляцію", – зауважив Данилишин.

Він також пояснив: "Аналізуючи наслідки рішення уряду про скасування регулювання цін на продукти харчування, вважаю його передчасним, оскільки в умовах монополізованої економіки України воно призвело до підвищення темпів інфляції. Вважаю за доцільне відновлення роботи Державної цінової адміністрації, яка на етапі переходу економіки України від рецесії до зростання здійснювала б контроль за ціноутворенням, на яке в даний час ринок має дуже односторонній специфічний вплив – зростанням споживчих цін".

Голова Ради НБУ також каже, що нині в Україні спостерігається типова інфляція пропозиції: собівартість продукції зростає під впливом зношеності основних виробничих фондів, низької ефективності і продуктивності праці, збільшення вартості обладнання, сировини і напівфабрикатів.

"Через збільшення витрат виробники змушені піднімати відпускні ціни. Це транслюється у ціни роздрібні", – зазначив Данилишин.

Він також зауважив: вплив Нацбанку на рівень інфляції істотний, але він не має визначального значення.

"Сильний вплив на зростання споживчих цін мають чинники, які не є підконтрольними НБУ. Серед них, разом зі скасуванням регулювання цін на продукти харчування, – зростання адміністративно регульованих тарифів на послуги ЖКГ, збільшення цін виробників промислової і сільськогосподарської продукції. Ці чинники діють на стороні витрат, тому НБУ обмежений у протидії зростанню цін", – резюмував голова Ради НБУ. 

Нагадаємо, з 1 липня в Україні скасували держрегулювання цін на продукти. Це означає, що виробники не зобов'язані декларувати ціни на продовольчу продукцію, а також обґрунтовувати Держпродспоживслужбі необхідність зміни цих цін.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Глазурована геометрія: Український архітектор підкорила світ унікальними десертами – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Маскуються під ЗСУ": Українська СЦКК прокоментувала обстріл Донецької фільтрувальної станції
Наступний матеріал
В Україні пропонують скасувати паперові платіжки за комуналку
Loading...