У Нацбанку пояснили коливання на валютному ринку

  Національний банк України пояснює коливання на валютному ринку публічними обговореннями змін у парламентській більшості та складі уряду і чекає мінімізації курсових коливань.


  Про це повідомила прес-служба НБУ, пише УНІАН.

  Нацбанк нагадує, що динаміка валютного ринку і обмінного курсу гривні визначається не лише макроекономічними умовами, а й ситуацією на Сході України, ходом політичних консультацій з її врегулювання, станом інформаційного простору, розвитком діалогу з міжнародними фінансовими організаціями.

  "У цих умовах публічні обговорення можливих змін у парламентській більшості і складі Кабінету міністрів України були достатньо гостро сприйняті учасниками валютного ринку. Наслідком цього було посилення курсової волатильності гривні, незважаючи на те, що загальний стан валютного ринку залишався урівноваженим", - сказано в повідомленні.

  Згідно з оцінками НБУ, надходження іноземної валюти від нерезидентів протягом червня-липня на $1 млрд перевищили платежі на їх користь, пропозиція валюти з боку банків і підприємств у цей період домінувала над попитом, а діапазон курсових коливань гривні до 25 липня протягом трьох місяців поспіль демонстрував тенденції до звуження.

  "Ці дані дають об'єктивні підстави для майбутньої мінімізації курсових коливань. Цьому сприятиме зниження політичної напруги після усунення невизначеності щодо подальшої долі уряду, а також підтримка Верховною Радою ряду внесених урядом важливих економічних ініціатив", - зазначили у Нацбанку.

  Також, на думку регулятора, посиленню стійкості валютного ринку сприятиме успішне продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

  "Нагадаємо, 28 липня у Вашингтоні відбулася зустріч голови Національного банку Валерії Гонтаревої та міністра закордонних справ Павла Клімкіна з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард, під час якої сторони обговорили останні події в країні та зусилля української влади в контексті реалізації програми "стенд-бай". Очікується, що рішення про виділення другого траншу кредитної підтримки з боку МВФ у розмірі близько $1,4 млрд буде ухвалено радою директорів наприкінці серпня", - наголосили в повідомленні.
  Попередній матеріал
  США розірвали угоду з Росією про співпрацю у ядерній сфері
  Наступний матеріал
  Ізраїльські військові порушили режим перемир‘я у Газі, вбивши 8-річну дівчинку