business.ua

У "Нафтогазі" пояснили, чому потрібно підвищити тарифи на газ

  Якщо призупинити реформи енергетичного сектору та зірвати графік зміни тарифів, це не дозволить Україні виконати програму структурних перетворень, прописаних у програмі співпраці з ключовим кредитором країни - МВФ

  Україні потрібно зберегти темпи змін. Про це сказав голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв під час 12-ї міжнародної конференції Dragon Capital.

  Коболєв наголосив: "Нам необхідно зберегти темпи змін. Якщо ми, скажімо, в березні маємо підвищити тарифи, і якщо ми цього не робимо, то ми не виконуємо основні показники (програми реформ). А це важливо не тільки для "Нафтогазу", це важливо для всієї країни".

  Він зауважив, що реформи, розпочаті в 2014 і 2015 роках, вже привели до значного скорочення дефіциту бюджету "Нафтогазу", проте надалі необхідне як планове підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня, так і ухвалення оновленого законодавства щодо функціонування газового ринку.

  Як повідомляв 5.ua, з 1 квітня 2016 року "соціальний" тариф на газ може зрости на понад 50% – рішення за Кабміном. Так, голова Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк прогнозував з 1 квітня підвищення мінімального тарифу на газ для населення і теплокомуненерго на 53%, до 5 тис. 500 грн з ПДВ за тисячу кубометрів із 3 тис. 600 грн з ПДВ. За словами Вовка, при збільшенні мінімального тарифу на газ для ТКЕ до 5 тис. 500 грн за тисячу кубометрів вартість централізованого опалення збільшиться в середньому на 80% на місяць.

  Вовк нагадав, що соціальну ціну на газ встановлює Кабінет міністрів України і, відповідно до підписаної раніше угоди з МВФ, до 1 квітня потрібно досягти 75% від вартості імпортного газу для населення і теплокомуненерго. Підвищення тарифів є одним зі структурних маяків чотирирічної програми реформ, узгодженої з МВФ у березні 2015 року.

  Попередній матеріал
  Журналістка прокоментувала останні події під СІЗО, де перебуває Савченко
  Наступний матеріал
  Справу "діамантових прокурорів" розглядатимуть по суті 21 березня
  Теги:
  Loading...

  Детективи НАБУ склали підозру топ-менеджеру НАК "Нафтогаз України" Пасішнику

  "Нафтогаз" вимагає від "Газпрому" $8,2 млрд за транзитним контрактом – Коболєв

  "Нафтогаз" вимагає від "Газпрому" $30 млрд

  Виконавчий директор "Нафтогазу" не виконуватиме обов’язки на час розслідування Антикорупційного бюро

  У лютому "Нафтогаз" знизить ціни на газ для промисловості

  "Нафтогаз" купує газ у Європі дешевше, ніж по $200 - Демчишин