5.ua

У "Нафтогазі" пояснили, як компенсують відсутність поставок від "Газпрому"

  Україна і Європейський Союз готові прожити майбутню зиму без додаткових поставок російського газу. Про це заявив заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Олександр Тодійчук.


  "Так, це складно, це критичні сценарії, така стресова ситуація. Але з тих сценаріїв, які ми розробляли в нашій державі, - якщо це не буде катастрофічно холодна зима, - у нас є багато шансів прожити зимовий період", - заявив Тодійчук, пише РБК-Україна.
  За його словами, сьогодні існує ціла система терміналів з ​​прийому зрідженого газу LNG, які сьогодні завантажені на 30-40%, але можуть включитися на повну потужність.
  "На повну потужність включиться Норвегія, Північна Африка і т.д.", - уточнив він, звідки очікуються газові поставки до України.

  Тодійчук також зазначив, що, якщо Росія в рази зменшить поставки газу, то вона втратить цілий ряд своїх сховищ: якщо на кілька тижнів виключити з роботи свердловину, в ній відбуваються незворотні процеси, аж до повної зупинки роботи.
  В цілому, Тодійчук розцінив останні події навколо зниження поставок російського газу до Європи як спробу "Газпрому" на короткий час створити стресову ситуацію, і за 2 місяці до старту опалювального сезону послати попередження Україні.
  Нагадаємо, Польща вимушено припинила реверс газу в Україну через обмеження з боку РФ. Пізніше польська сторона заявила, що припинення реверсу триватиме приблизно два дні.
  Відзначимо, на даний момент Україна розробляє реверсні маршрути поставок газу з Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії.
  Попередній матеріал
  Презентовано комп'ютерний шрифт Kobzar KS, що повністю відтворює почерк Тараса Шевченка
  Наступний матеріал
  На Донбасі минулої ночі звільнено ще 26 українських полонених