5.ua

У Мінагрополітики планують, що з травня Україна отримає право експортувати молоко до ЄС

  З травня 2015-го року Україна може отримати право експорту молока та молочної продукції на ринки ЄС.

  Про це заявив заступник голови Держветфітослужби України Віталій Башинський під час засідання експертної групи у Кабінеті міністрів.

  "Ми вже маємо попередній звіт щодо перевірки української молочної продукції від наших європейських колег. Він містить 5 зауважень, які є виконуваними для України, і ми їх опрацьовуємо. У травні ЄС висвітлить цей звіт з коментарями на сайті Єврокомісії. І з того моменту почнеться відлік щодо отримання України право експорту молока та молочної продукції на ринки ЄС. Сама процедура в себе включає погодження з усіма 28 країнами Євросоюзу і може тривати від 2 місяців до 2 років", - зазначив заступник голови Держветфітослужби.

  У свою чергу директор Департаменту міжнародного співробітництва Мінагрополітики Тарас Кузьмич додав, що досить знаковим з боку ЄС є запровадження для України автономних торгових преференцій.

  "Ці преференції діятимуть ще й протягом 2015 року. Вони передбачають скасування в’їзних мит і застосування нульових тарифних квот на ряд товарів. Потрібно цей момент використовувати, ЄС в односторонньому порядку відкрив свій ринок. В нас є ще рік, аби поглибити торгівлю та закріпитись на ринку ЄС", - сказав Тарас Кузьмич.

  Попередній матеріал
  Державіаслужба закрила Харків для "Аерофлоту"
  Наступний матеріал
  На Тернопільщині продовжується відбір кандидатів-добровольців в загони оборони
  Loading...