spfu.gov.ua

У Фонді держмайна пояснили, чому провалився конкурс із продажу ОПЗ

  Конкурс з продажу Одеського припортового заводу не відбувся у зв’язку з відсутністю заяв від потенційний покупців

  Конкурс з продажу АТ "Одеський припортовий завод" не відбувся у зв'язку з відсутністю заяв від потенційних покупців. Про це офіційно заявив Фонд державного майна України.

  "6 грудня 2016 о 18:00 закінчився прийом заяв на конкурс з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону з продажу 96,567% акцій ПАТ "Одеський припортовий завод". Однак, на жаль, заяв на участь у конкурсі від потенційних інвесторів не надійшло, хоча зацікавленість до підприємства виявили близько 10 потенційних покупців. Чотири потенційні покупці, більшість з яких іноземці, надіслали листи про намір придбати пакет акцій АТ "ОПЗ", підписали договори про конфіденційність з Фондом держмайна, готували пакет необхідних документів, однак заяв для участі в конкурсі не подали", - йдеться у повідомленні.

  У зв'язку з цим голова Фонду держмайна Ігор Білоус висловив сподівання, що найближчим часом ФДМУ отримає пояснення від потенційних покупців щодо причин відмови від участі у конкурсі. 

  "Однак вже сьогодні можна сказати, що ключовими чинниками відсутності заяв є негативна цінова кон'юнктура на глобальних ринках мінеральних добрив та відсутність позитивних прогнозів її зростання, висока ціна на природний газ, збиткова діяльність підприємства, продовження нарощення боргів, в т. ч. перед OSTCHEM Holding (GroupDF)", - зазначив він. 

  Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду 7 грудня висловив невдоволення роботою Фонду державного майна України. За два тижні до повторного конкурсу Одеський припортовий накопичив півмільярда боргів за газ та посів другу позицію серед найбільших підприємств-боржників. На сьогодні борг ОПЗ за газ становить 251 млн доларів - це борг, підтверджений Стокгольмським арбітражем, плюс 32 млн доларів - борги перед банками і трейдерами за газ.

  Конкурс з продажу ОПЗ мав відбутися 14 грудня.

  Попередній матеріал
  Ялинка-2017: Як прикрашають новорічну красуню у різних містах світу
  Наступний матеріал
  Клімкін та Шевчович скоординували позиції напередодні переговорів з РФ щодо газу

  Білоус: Реальний діалог щодо приватизації ОПЗ ведеться із 6-7 інвесторами

  Білоус – про нову ціну на ОПЗ: Ми повинні давати інвесторам стимул

  Гройсман розраховує на успіх повторної приватизації ОПЗ – стартову ціну визначить Фонд держмайна

  Голова Фонду держмайна озвучив борг ОПЗ

  Голова Фонду держмайна: Якою буде нова стартова ціна на ОПЗ

  5 канал - трансляція наживо