Тимошенко зустрілася з ключовими банкірами країни (РЕПОРТАЖ)

  Паралельно з соратниками у коаліції боротися з кризою взялася і Прем`єр-міністр. Після вчорашнього телезвернення Юлії Тимошенко, зокрема про заборону банкам забирати заставлене боржниками житло, її радник Сергій Тигіпко вирішив заспокоїти банкірів. Але вже грішми - державними, які, на його думку треба дати фінансистам, щоб вони збільшили капітали. А банкіри зі свого боку погодилися на пропозицію Тимошенко не забирати майно кредиторів, але знов-таки - якщо отримують за це ще грошей від держави.
  Учора вони мали нагоду послухати, що Прем`єр-міністр думає про банківську систему у телезверненні, сьогодні - найвпливовіших банкірів зібрали за круглим столом. Поки Тимошенко затримується, товстосуми обговорюють її учорашнє послання. Думку про те, що не слід відбирати кредитні машини чи квартири у неплатоспроможних громадян, здебільшого поділяють. Банкіри готові іти на зустріч, але не всім.

  Борис Тимонькин, голова правління "Укрсоцбанку": "Вот поверьте мне, из 100 человек есть пара таких уродов, у которых надо все забрать. Важно смотреть, как человек себя ведет. Если он прозрачен к банку, нормально относится, банк тоже будет идти на уступки. А если человек прячется, подает иски встречные, что он был сумасшедший, когда подписывал кредит и так далее, то это другая позиция".

  Банки не проти збільшувати термін погашення кредитів, або взагалі звільняти позичальника від виплат на певний час. Утім за це хочуть поступок від держави. Мовляв, ризики слід ділити.

  Володимир Хливнюк, голова правління банку "Фінанси і кредит": "В России правительство рефинансировало банки под ипотеку для того, чтобы банки смогли дать отсрочку, допустим, на год населению по погашению либо процентов либо кредита. Думаю, какое-то такое решение нужно и у нас принимать".

  Інша гаряча тема - курс національної валюти. Він щодня падає. Хоча банкіри зауважили - початки позитивної тенденції. Цими днями українці здають більше доларів, аніж купують - паніка поступово вщухає. Утім банкіри скаржаться - якщо курс долара перевищить позначку у вісім гривень, для всієї системи це може закінчитися плачевно.

  Олена Дмітрієва, заступник голови правління "Укргазбанку": "Капиталы банков украинских сформированы в национальной валюте. Обесценивание капиталов банков, которое сейчас происходит, приводит к тому, что активы не обеспечены капиталом, соответственно идет нарушение всех показателей".

  Прем`єр-міністр просить банкірів зглянутися на бізнесменів та простих громадян, що встигли набрати кредитів. Національний банк може провадити самостійну політику, - наголошує Тимошенко, утім новий розклад у Парламенті дозволяє і їй дещо.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "До нашої спільної ефективної роботи додався ще один інструмент - це більшість в Парламенті. Шановні друзі, це інструмент такий, який може піднятися над всіма інституціями, які працюють сьогодні в Україні".

  Верховна Рада вже найближчим часом ухвалить Закон, що дозволить укласти мирову між банками, державою та громадянами на час кризи, - пообіцяла глава Уряду. Його пункти почали обговорювати, коли залу залишив останній журналіст. Радник Тимошенко натякнув - держава пропонує банкам рекапіталізацію.

  Сергій Тігіпко, радник Прем`єр-міністра України: "Банки будуть мати втрати. Це безумовно. Але ці втрати ми побачимо у лютому березні. До цього під ці втрати ми повинні підвищити капітал. Тоді банки здорові".

  Те, що не можна визначити Законом, викладуть у меморандумі - його урядовці мають підписати з банкірами. Тимошенко обіцяє: чекати лишилося недовго.

  Ольга Кошеленко, Сергій Щекочіхін, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.70Мб)
  Попередній матеріал
  Кияни залишилися без гарячої води
  Наступний матеріал
  Курси валют на 12.12.08
  Теги:
  Loading...