Тимошенко та Стельмах не можуть вирішити долю 30 млрд грн

  Конфлікт між Кабінетом Міністром та Національним банком. Юлія Тимошенко та Володимир Стельмах не можуть вирішити долю 30 мільярдів гривень. На таку суму уряд хоче збільшити видатки бюджету 2008, - Нацбанк виступає проти. Щоби обидві установи швидше порозумілися президент покликав прем`єра та голову нацбанку на нараду. Замість запланованих трьох годин, зустріч тривала з 11-ї ранку до самого вечора.

  На килим до Президента Прем`єр-міністр та голова Нацбанку прийшли не з порожніми руками. Обидва принесли свій сценарій розвитку економіки України. Різниця у документах 30 мільярдів гривень. Тимошенко пропонує їх витратити на соціальні виплати, Володимир Стельмах - погасити дефіцит бюджету.

  Ще 2 тижні тому Президент наказав Кабінету міністрів та Національному банку виробити спільну економічну політику в країні. На черговій нараді у Глави держави Тимошенко та Стельмах знову говорять кожен про своє.

  Зайві 30 мільярдів гривень, кажуть урядовці, - отримали від перевиконання бюджету. Гроші хочуть потратити порівну на соціальні виплати та інвестиції. Збираються підвищити пенсії, продовжити виплати вкладникам Ощадбанку, а ще побудувати дороги та допомогти "Нафтогазу". Голова Нацбанку проти. Переконує -  усі виплати можна здійснити і без додаткових видатків. А от, якщо зайві прибутки розтратити, - чергового сплеску інфляції не уникнути.

  Володимир Стельмах, голова Національного банку: "Ми підписали із Кабміном меморандум, хоча таких законів нема. І там написано, що усі гроші будуть на погашення дефіциту бюджету".

  Сам Стельмах покинув нараду ще до її закінчення. Однак встиг отримати на горіхи від президента за незрозумілу монетарну політику. Віктор Ющенко ще 2 тижні тому просив голову Нацбанку оприлюднити прогноз курсу гривні до кінця 2008 року. Але цього регулятор не зробив.

  Остаточно домовитися політикам на нараді у Глави держави так і не вдалося. Утім, якщо це станеться після, Арсеній Яценюк пообіцяв наступного тижня внести програму соціально-економічного розвитку на розгляд парламенту. А до кінця тижня ухвалити зміни до бюджету.

  Роман Сухан, Максим Петраков, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Литві страйкують далекобійники
  Наступний матеріал
  Платіні промовчав про рівень підготовки Польщі до Євро-2012
  Теги:
  Loading...