5.ua

Ціна української картоплі різко зросла [відео]

  Картопля стає золотою, заявляють українські аграрії. Вересневі дощі спричинили дефіцит і стрімке подорожчання «другого хліба». Нині картоплю важко збирати, бо земля стала жорсткою. Частина врожаю, кажуть фермери, так і залишиться у землі, адже холодів чекати зовсім недовго. Але найбільше врожаї постраждали від літньої посухи. Так, підприємство Ігоря Метька збере майже удвічі менше, ніж торік.

  Ігор Метько, директор аграрного підприємства: «Весни, практично, як такої не було. За зимою прийшло жарке літо, хоча і частина картоплі у нас на поливі, насінники, в основному. А товарна знаходиться без поливу. Оце немаловажний фактор, який вплинув на врожай».

  Аграрні експерти кажуть: Україна цьогоріч збере близько 20 мільйонів тонн картоплі. З’їдають українці в середньому 7 мільйонів тонн. Але половина картоплі згниє через погані умови зберігання у дрібних виробників. Ще 10 відсотків врожаю втратять великі підприємства і частина піде на експорт. Зокрема – в Росію, яка вже пропонує удвічі більшу ціну за кілограм, ніж в Україні. Тож, забезпечити співвітчизників картоплею вже від середини зими буде важко.

  Микола Гордійчук, віце-президент Всеукраїнської асоціації виробників картоплі: «У нас більшість картоплі вирощується приватними господарствами – як ми можемо контролювати ціну, чи прогнозувати ціну, чи прогнозувати врожай?! Неможливо практично! У фермерському господарстві, використовуючи певну технологію, можна спрогнозувати врожай, контролювати ціну, і, принаймні, робити якісь прогнози».

   

  У Міністерстві аграрної політики переконують: держава контролює ситуацію, а підвищення ціни на картоплю – це результат змови реалізаторів.

  Ярослав Черевичний, начальник відділу Міністерства аграрної політики та продовольства України: «Ряд аналітичних агентств, які і на весні працювали у цьому напрямку, вони спрямовують свою діяльність на дестабілізацію ринку. Тут причини очевидні».

  Дрібні реалізатори оптимізму чиновників не поділяють.

  Лариса, реалізатор та власник дрібного господарства: «Ті самі гної, ті оранки, а картоплі просто нема у цьому році. Отака ціна!»

  Журналіст: «Яку прогнозуєте?»

  Лариса, реалізатор та власник дрібного господарства: «Ну, гривень 8-10 вона точно буде!»

  Ганна, жителька Броварів: «Ну, у нас є дача, навіть не у Київській області, у батьків, тому з цього положення ми вийшли!»

  Удаватися у відчай зарано, кажуть аграрії, і сподіваються на хорошу погоду. Якщо протягом місяця не буде дощів та морозів – вони встигнуть зібрати весь врожай. Тоді можна буде стримати ціну на рівні 6-7 гривень до наступного сезону.

  Дмитро Мороз, Дмитро Большаков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  14 жовтня о 6:30 стартує новий «Ранок на П’ЯТОМУ»
  Наступний матеріал
  Інвестори луганської багатоповерхівки 5 років чекають обіцяного житла [відео]
  Теги: