zapad24.ru

СОТ: українське спецмито на імпорт автомобілів порушує міжнародні торгівельні норми, воно має бути скасоване

  Спеціальне мито на імпорт автомобілів, яке Україна запровадила у 2013 році, порушує міжнародні торговельні норми, вирішили у Світовій організації торгівлі. Україну закликали скасувати мито.

  Про це пише DW.

  Так, СОТ підтримала скаргу Японії проти України і закликала Київ скасувати додаткове мито на імпорт автомобілів, запроваджене у 2013 році. На думку експертів СОТ, рішення України порушує міжнародні торговельні норми, передає у п'ятницю, 26 червня, інформагенція AFP. За їхніми висновками, Україна "діяла несумісно" з низкою міжнародних торговельних норм, в тому числі Генеральної угоди з тарифів і торгівлі від 1994 року.

  Україна має "привести свої заходи у відповідність до зобов'язань в рамках цих угод", постановили в СОТ. Також Київ закликають скасувати рішення про додаткове мито. Україна та Японія можуть оскаржити рішення СОТ протягом 60 днів.

  Японія оскаржила дії України на рівні СОТ у 2013 році. В обґрунтуванні скарги Японія вказала на те, що дії України не відповідали процедурним вимогам СОТ та порушували угоди організації, зокрема Генеральну угоду про тарифи й торгівлю. У документі вказувалося й те, що Київ вчасно не поінформував СОТ про запровадження спецмита і, відповідно, не надав членам організації достатньо часу для обговорення цього кроку. За додаткове мито на імпорт автомобілів Україну неодноразово тоді критикував і ЄС. Єврокомісія розцінила цей крок як створення "додаткових торговельних бар'єрів" у автомобільному секторі, що "матиме вкрай руйнівний вплив" на експорт автомобілів із ЄС до України.

  Попередній матеріал
  Скупчення вантажівок на адміністративному кордоні з АР Крим утворилося не через українську блокаду - Слободян
  Наступний матеріал
  Путін не полишив планів захопити Україну - Полторак
  Теги:
  Loading...