Фото obozrevatel.com

Сьогодні у Берліні пройде черговий раунд тристоронніх газових переговорів

  У столиці Німеччини сьогодні пройдуть чергові переговори представників України, Росії та ЄС по газу.


  Раніше міністр енергетики РФ Олександр Новак заявляв, що позиція Росії залишається колишньою - спочатку Україна повинна заплатити за боргами за газ, а далі сторони продовжать переговори про ціну, передає “Интрефакс-Украина”.

  У той же час, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан вважає малоймовірним досягнення компромісу з Росією на майбутніх тристоронніх консультаціях.

  "У п'ятницю у нас пройдуть тристоронні переговори в Берліні за участю Єврокомісії, де ми будемо шукати певний компроміс з російською стороною, яка досі демонструє, що з російською стороною буде дуже складно знайти компроміс. Російська сторона практично не хоче домовлятися", - сказав міністр на засіданні Кабміну у вівторок, 23 вересня.

  Минулого тижня єврокомісар енергетики Гюнтер Еттінгер заявив, що Єврокомісія пропонує Києву та Москві підписати проміжний контракт на поставку газу, який буде діяти до винесення рішення Стокгольмським арбітражем в газовій суперечці між Україною і РФ.

  За словами Продана, ця пропозиція Єврокомісії по газу "є здоровою і раціональною" і могла б забезпечити енергетичну безпеку України та ЄС.

  З квітня 2014 Росія підвищила ціну газу для України з $268,5 до $485,5 за 1 тис. куб. М, що стало найвищою ціною серед усіх клієнтів “Газпрому”.

  16 червня Москва перевела Україну на передоплату і того ж дня повністю припинила поставки газу.

  НАК "Нафтогаз України" одразу подав позов до Арбітражного інституту при Торговій палаті Стокгольма, вимагаючи встановлення справедливої і ринкової ціни на газ, який "Газпром" поставляє в Україну.

  Того ж дня "Газпром" звернувся в арбітраж з позовом до НАК "Нафтогаз України" про стягнення заборгованості в розмірі $ 4,5 млрд за поставлений, але не оплачений газ.

  Взаємні позови компаній в Стокгольмському арбітражі об'єднано в одне провадження. Київ очікує проміжне рішення арбітражу щодо газових контрактів до кінця поточного року.
  Попередній матеріал
  Російські бандити щоночі обстрілюють житлові квартали Дебальцевого
  Наступний матеріал
  У Донецьку вночі і зранку знову стріляли
  Теги:
  Loading...