Дзеркало тижня

Сьогодні набрало чинності розширене ембарго щодо Росії

  Тепер під заборону потрапляють кетчупи, риба та білий шоколад

  Так званий "чорний список" затвердили ще наприкінці минулого року у відповідь на обмеження з боку Росії. Тоді Україна одразу ж заборонили ввозити російські горілку, тютюн та хліб. 30 грудня уряд ухвалив дві постанови, які передбачають контрзаходи проти обмежень для українських товарів з боку Російської Федерації.

  Українські товари потрапили до "чорного списку" в РФ після того, як 22 грудня Держдума підтримала внесений президентом Росії Володимиром Путіним законопроект про припинення договору про зону вільної торгівлі з Україною. Договір про ЗВТ між Києвом і Москвою передбачав безмитний режим торгівлі, лібералізацію умов обміну товарами, узгодження поставок. Але з 1 січня частина українського продовольства обкладається митами, а ті види товарів, проти яких діє російське ембарго відносно ЄС, США, Канади та Австралії, заборонені до ввезення.

  Як заявив прем'єр Арсеній Яценюк, Україна вже поскаржилася на Росію до СОТ через порушення Москвою основних принципів організації.

  У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України очікують, що на Генеральній раді Світової організації торгівлі, яка відбудеться в лютому, буде розглянуто заяву України щодо незаконних дії Російської Федерації.

  Попередній матеріал
  Кадиров "взяв на мушку" опозиціонера Касьянова (відео)
  Наступний матеріал
  У Зайцевому та Майорську бойовики обстріляли позиції сил АТО з 120-мм мінометів - штаб

  Українські підприємства через ембарго Росії втратять цього року майже мільярд доларів прибутків – Абромавичус

  Кабмін опублікував офіційну постанову про ембарго на додатковий перелік товарів із РФ

  Розширене ембарго щодо Росії діятиме з лютого

  У лютому Генеральна рада СОТ має розглянути заяву України щодо незаконності російського ембарго