Фото zn.ua

Словаччина готує газопровід для реверсу до України

  Уряд Словаччини розпорядився почати підготовку газопроводу для поставок газу до України.


  Про це заявив міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчек під час спільної прес-конференції із російським колегою Сергієм Лавровим у Москві, передає кореспондент УНІАН.

  "Україна звернулася до нас з проханням допомогти при диверсифікації транспорту поставок газу. Ми пішли Україні назустріч, зараз готуємо таку трасу. Вважаємо це нормальним і корисним", - сказав Лайчек, додавши, що це буде комерційною операцією.

  За його словами, питання поставок газу потрібно ставити не Словаччині, а Україні, яка його купуватиме. "Ми тільки даємо можливість, щоб його переправити", - підкреслив глава МЗС Словаччини.

  Лавров, у свою чергу, заявив, що реверс газу зі Словаччини до України ніяким чином не порушує договір із "Газпромом" і є законним, передає Reuters.

  Нагадаємо, зараз Росія продає Україні газ за найвищою ціною серед усіх клієнтів "Газпрому" - по $485 за тисячу кубометрів.

  28 квітня Україна і Словаччина підписали Меморандум про співпрацю у сфері організації реверсних поставок газу. За словами прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, щорічний обсяг поставок може становити близько 8 млрд кубометрів з подальшою можливістю збільшення.
  Попередній матеріал
  Терористи висунули ультиматум Донецькій залізниці і пішли геть
  Наступний матеріал
  РНБО: Журналісти LifeNews сприяли тероризму