Щоб відчути зміни, ВВП України повинен зростати мінімум по 6% на рік – Ложкін

  Україна має конкурентні переваги в таких сферах, як військово-промисловий комплекс, аерокосмічна галузь, IT і високі технології, хімія і фармацевтика, туризм

  Україні необхідно швидко прискорити темпи економічного зростання, вивести їх на рівень мінімум 6% в рік і підтримувати такий темп протягом десятка років, заявив Борис Ложкін, який у понеділок перейшов з посади глави Адміністрації Президента на посаду радника і секретаря Національної інвестиційної ради, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Нинішніх майже 1,5% (зростання), звичайно, недостатньо. Щоб люди відчули зміни, необхідне щорічне зростання мінімум в 6% протягом десяти і більше років. Мотором українського економічного дива можуть стати тільки великі приватні інвестиції", – наголосив він.

  За його словами, Україна повинна стати найпростішою з точки зору ведення бізнесу юрисдикцією Центральної та Східної Європи.

  Також Ложкін зазначив, що навіть при темпах зростання в 6,5-9% щорічно ВВП України в 2036 році досягне $292 млрд, що відповідає ВВП Колумбії 2015 року (населення, за даними Всесвітнього банку, – 48,2 млн), тоді як ВВП Польщі минулого року склав $475 млрд (населення – 38 млн).

  Він зазначив, що Національна інвестиційна рада буде ставити завданням накопичити в Україні близько $120-200 млрд прямих іноземних інвестицій до 2036 року, тоді як на середину цього року з моменту здобуття країною незалежності в 1991 році вдалося накопичити $44,8 млрд.

  Серед пріоритетних сфер для залучення інвестицій з точки зору створення найбільшої кількості робочих місць екс-глава Адміністрації президента підкреслив, зокрема, енергетику, газовидобуток і газотранспортну систему, агропромисловий комплекс, "Укрзалізницю", інфраструктуру, автодороги.

  За його словами, Україна має конкурентні переваги в таких сферах, як військово-промисловий комплекс, аерокосмічна галузь, IT і високі технології, хімія і фармацевтика, туризм.

  Нагадаємо, раніше Ложкін повідомив, що за 25 років незалежності загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну склав $43,4 млрд.

  Попередній матеріал
  У Колумбії завершилась 50-річна громадянська війна
  Наступний матеріал
  Пам'ять загиблих під Іловайськом вшанували у Києві та Запоріжжі

  Гонтарева: Економіка України адаптувалася до нових реалій після втрати окупованих територій

  Яценюк: уряду треба ще один-два роки, щоб економіка почала зростати

  Економіка США адаптується до низьких цін на нафту - Крамаренко

  Економіка ЄС зростає на 3% щорічно, це втричі більше, ніж вся економіка Греції – експерт

  Розенко: Хотілося б про індексувати зарплати і пенсії на розмір інфляції, але економіка не дозволяє

  Екс-міністр фінансів РФ: Російська економіка перебуває у повномасштабній кризі