Селяни просять дотацій на пальне

  Організовані в акцію протесту селяни сьогодні просили Кабмін знизити на період посівної ціни на дизпальне. Оскільки ринковими методами це зробити неможливо, фактично вимагали додаткових дотацій. Утім, в Мінагрополітики запевняють,- запланованої в бюджеті підтримки аграріїв має вистачити на весняні роботи. А от в асоціації фермерів, взагалі, готові відмовитись від пільг, за умови скасування експортних квот на зерно.

  Селяни пікетували будинок уряду, з вимогами забезпечити село доступним пальним. Переважно це представники центральних областей України. Кажуть - до Києва  прийхали, через непомірно високі ціни на дизель.

  У Мінагрополітики не вбачають за потрібне виділяти додаткові дотації на солярку. Мовляв, і так платять по 100 гривень на гектар. А цього повинно вистачати і на пальне, і на добрива. За словами, заступника міністра, селяни вже отримали понад 100 млн грн, і збільшення дотацій через зростання цін на заправках не передбачається.

  Сергій Мельник, Заступник міністра аграрної політики: "На рахунках селян вже 130 млн грн. Цього повинно вистачити на закупівлю пального, добрив для гарного врожаю. За минулий рік рентабельність зернових склала 70%".

  У асоціації фермерів - свої розрахунки. За словами її голови, селяни можуть забезпечити хороший врожай і без державних дотацій взагалі, головне - не обмежувати експорт зерна і надати можливість продавати його за світовими цінами.

  Вже за кілька годин пікетувальинки розійшлися, стало відомо, що організатором акцій була одна з громадських організацій, а самий протест мав назву "Зупинимо енергетичний прорив".

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Державі повернули 26% "Дніпроенерго"
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...