Керченський міст
Керченський міст kp.ru

СБУ викрила схему постачання з України щебеню на будівництво "Керченського мосту"

  Власником компанії, яка видобувала матеріал, виявився росіянин

  Співробітники контррозвідки спільно з СБУ викрили докази незаконного постачання до Росії матеріалів, які використовувалися для будівництва так званого "Кримського мосту".

  Як повідомляє прес-центр СБУ, менеджмент одного з українських підприємств, яке здійснює видобування щебеню, налагодив його поставки до країни-агресора.

  Ділки без необхідної документів видобували у кар’єрах, власником яких є громадянин РФ, корисну копалину та збували її, зокрема через посередників, російській компанії, яка є дочірньою структурою "ОАО "Мостожелезобетонконструкция".

  "Загалом до Росії було здійснено двадцять п’ять поставок щебеню загальною масою двадцять вісім тисяч тонн. Через співпрацю української комерційної структури із російськими підприємствами, що провадять господарську діяльність на тимчасово анексованій території АР Крим, слідство вбачає у діях бізнесменів ознаки підтримки окупаційної адміністрації РФ на півострові", – йдеться в повідомленні.

  Зазначається, що у межах розпочатого кримінального провадження правоохоронці провели обшуки в приміщеннях адміністрації кар’єрів та за місцем фактичного проживання директора підприємства.

  Співробітники СБУ виявили та вилучили договори, контракти, вантажно-митні декларації, які підтверджують фінансово-господарські операції з російськими структурами, що діють у тимчасово анексованому Криму. Тривають слідчі дії для встановлення всіх залучених осіб у протиправному механізмі та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

  Як повідомляв 5.UA, 18 липня 2018 року посли країн-членів Євросоюзу схвалили рішення про введення індивідуальних санкцій проти шістьох осіб, причетних до незаконного будівництва Керченського мосту. 15 травня 2018 року в Краснодарському краї РФ офіційно запустили автомобільний рух на мосту через Керченську протоку до окупованого Росією Криму.

  Попередній матеріал
  "Перемир'я" на Донбасі: 4 українських бійці поранені через обстріли терористів
  Наступний матеріал
  Гриневич анонсувала запровадження інтернатури для вчителів

  Незаконне постачання сировини на "Кримський Титан": у справу втрутилася СБУ

  Плавучий кран зірвався з якоря і пошкодив Керченський міст

  Росія переселяє до Криму десятки тисяч людей – Клімкін

  Юраш: При УПЦ МП вже давно існують проросійські парамілітарні структури

  Скрипаль міг контактувати з українськими контррозвідниками – журналіст

  Справа "екс-міністра охорони здоров'я Криму": суд взявся за письмові докази