СБ погіршив макропрогнози для України

  Перший квартал 2009-го року доволі суперечливий - на тлі заяв про перевиконання бюджету макроситуація в країні невтішна. Попри відмову Уряду оприлюднювати рівень зростання, чи скоріше падіння економіки, інформації для висновків достатньо.

  Зокрема інфляція у березні становила один і чотири десятих відсотка, за підсумками кварталу - вже близько 6-ти. З огляду на суттєве скорочення виробництва, у березні індекс цін виробників становив один та одну десяту відсотка, а за три місяці зростання промислових цін сягнуло трьох відсотків.  

  За таких умов - на відміну від Уряду - незабарилися з оцінками міжнародні фінансові установи: Світовий Банк погіршив макропрогнози для України. Зокрема - збільшив річний прогноз інфляції до 16-ти і 4-ох десятих відсотка та вдвічі погіршив показник ВВП - було мінус 4 з половиною, стало - мінус 9.

  У світовому банку наполягають на ухваленні відповідних змін до бюджету, зокрема скороченні видаткової частини, інакше - показники можуть бути ще гіршими. Однак Уряд не поспішає навіть зі зміною власних - занадто оптимістичних прогнозів, експертні ж думки з цього приводу розійшлися.

  Ільдар Газізуллін, експерт: "Бюджет збалансовианий - але зарахунок чого. Під великим сумнівом знаходяться надходження від податкової в той час коли вся економіка на 15% скоротилася".

  Ірина Щербина, директор інституту бюджету: "Бюджет збалансований як показує перший квартал тому потреби термінового перегляду я не бачу".

  Попередній матеріал
  Проти Лазаренка залишили тільки одне звинувачення
  Наступний матеріал
  СБУ показово знищила 100 кілограмів героїну
  Теги:
  Loading...