Фото minagro.gov.ua

Росія різко обмежила імпорт української солі

  За останні кілька днів путінські митники не пропустили 80% української солі.

  Російська Федеральна митна служба (ФМС) різко скоротила пропуск через кордон технічної солі української компанії "Артемсіль", передає "Медуза". Митники пояснюють свої дії підозрою, що технічна сіль може перефасовуватися в Росії і продаватися під виглядом харчової. Імпорт харчової солі, виробленої компанією з Донеччини, РФ заборонила ще в січні 2015 року.

  На підприємстві неофіційно підтверджують, що з 17 липня технічну сіль "Артемсолі" почали посилено доглядати на митних пунктах і перестали пропускати продукт дрібного гранулювання, однак від офіційних коментарів відмовились. При цьому у Росспоживнагляді не кажуть про якісь офіційні обмежувальні заходи на ввезення техсолі з України.

  За наявними даними, протягом останніх кількох тижнів було пропущено тільки 20 відсотків від спрямованих "Артемсіль" до Росії 6 тисяч тонн техсолі. "Медуза" інформує, що українська компанія "Артемсіль" з січня по липень 2015 поставила в РФ 410 тисяч тонн технічної солі, що становить 24 відсотки від усього російського ринку цього продукту. Крім України найбільшими імпортерами технічної солі в РФ є Білорусь і Казахстан, ще до 60 відсотків від обсягу ринку виробляється в Росії.

  Нагадаємо, напередодні в Росії почали знищувати "санкційні" продукти.

  Попередній матеріал
  Через фондовий ринок України за останні 1,5 року пройшло 400 млрд грн тіньових коштів
  Наступний матеріал
  ЄС виділить Франції 20 млн євро для вирішення проблеми нелегальних мігрантів
  Теги: