5.ua

Рішення МВФ відіграють важливу роль для ділової репутації України - Мінфін

  Фахівцями Міжнародного валютного фонду (МВФ) було обраховано, що через ускладнення ситуації на сході України до кінця року держбюджетом України может бути недоотримано 18 млрд. грн. податків. У зв’язку з цим, були уточнені та змінені деякі позиції співпраці цієї міжнародної установи та уряду України.


  Про це повідомив глава Мінфіну Олександр Шлапак.

  "МВФ, безумовно, вимагали компенсаторів, тому що вони будуть кредитувати. І це природно, що має бути збалансований бюджет. Тому ми і вимушені були внести такі дуже складні зміни, які були підтримані парламентом (зміни до Бюджетного та Податкового кодексів). Таким чином, ми підготували документ, лист про наміри та проект Меморандуму. Сподіваємося, що проекти, які ми направили, будуть розглянуті 29 серпня. Ми переконані, що так і буде, і Україна буде підтримана ресурсами МВФ", - зазначив Олександр Шлапак.

  Міністр фінансів також пояснив, що за умови отримання другого траншу у сумы $1 млрд.  буде залучено до Держбюджету і  $400 млн.– в Нацбанку. За словами Міністра фінансів, ці кошти сьогодні потрібні Україні для стабілізації економіки.

  Міжнародний валютний фонд, як лакмусовий папірець, пояснює Олександр Шлапак. Рішення МВФ відіграють важливу роль в отриманні Україною міжнародних кредитів. 

  "МВФ – це на сьогоднішній день макроекономічний аудитор, який каже "Так, цій державі можна довіряти". От чому таке важливе рішення МВФ не тільки з точки зору грошей, які ми там отримаємо. Нам важливо, щоб світова фінансова спільнота розуміла, що поставлена висока оцінка спроможності Уряду, парламенту тримати удар, тримати ситуацію, ситуацію збалансовану, і можна йти на додаткові запозичення для потреб України, а потім і українських підприємств", - зазначив Міністр фінансів.
  Попередній матеріал
  Українські війська почали звільнення від терористів та російських військових ще 5 населених пунктів
  Наступний матеріал
  Українці - на третій сходинці п’єдесталу чемпіонату Європи з водних видів спорту
  Loading...