5.ua

Рада дозволила оренду української ГТС іноземним компаніям

  Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект  "Про внесення змін до деяких законів України про реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України".

  Законопроект 14 серпня підтримали 228 депутатів, повідомляється на сайті українського парламенту.

  Як повідомлялося, уряд, як автор законопроекту про реформування ГТС, планує створити дві компанії, обслуговуючі ПСГ і ГТС, за участі американських і європейських партнерів. При цьому самі трубопроводи і сховища залишаться в держвласності. Документом планується зняти обмеження на передачу в оренду чи концесію магістральних газопроводів і ПСГ підприємству / підприємствам на платній основі без права відчуження для здійснення функцій оператора ГТС і / або ПСГ.

  Зазначена передача майна в оренду може здійснюватися виключно з метою та на виконання зобов'язань, взятих Україною відповідно до закону "Про ратифікацію протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного Співтовариства" на підставі договору і на умовах, затверджених Кабміном, з урахуванням принципів дотримання економічної безпеки держави.

  При цьому функції оператора Єдиної ГТС України можуть бути закріплені за підприємством, засновником і власником якого може виступити виключно держава, державне підприємство (володіння не менше 51% корпоративних прав) або юридична особа (юридичні особи), яке належить і контролюється резидентами країн Європейського Союзу, США чи Європейського Енергетичного співтовариства, а також є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу, сертифікованим відповідно до вимог статті 10 директиви 2009/73 / ЄС Європейського парламенту та Ради стосовно спільних правил для внутрішнього ринку природного газу.

  Такі ж умови повинні бути застосовані відносного оператора ПСГ.
  Попередній матеріал
  Уряд переведе на альтернативні види палива 20 цукрових заводів
  Наступний матеріал
  Бразилія у жалобі за загиблим кандидатом у президенти
  Теги:
  Loading...