Фото odessamedia.net

Путін: з наступного місяця Україна не отримає газу, якщо не заплатить наперед

  Президент Росії Володимир Путін заявив, що починаючи з червня Україна отримуватиме газ виключно за передоплату.


  За його словами, "Газпром" був змушений вимагати від України заплатити наперед за червневий газ", бо борг Києва склав уже $3,5 мільярдів, передає Reuters.

  Москвавже двічіскоротилапоставкигазувКиїв після початку цінових суперечок, в результаті чого були порушені поставки палива до Європи, яка надзвичайно залежить від російського газу.

  Нагадаємо, "Газпром" виставив "Нафтогазу України" попередній рахунок за червень у розмірі $1,66 мільярда.

  У своїй заяві міжнародним лідерам, Путін також наголосив, що ЄС має зробити більше для того, шоб допомогти Україні економічну кризу, а Москва, у свою чергу, готова до консультацій з Європою з приводу боргу за газ.

  Раніше сьогодні єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер заявив, що нинішня ціна на газ для України в $485 за тисячу кубометрів є невиправданою та завищеною.

  "Газпром" з квітня вирішив скасувати всі пільги на поставки газу Україні, пояснивши це тим, що український партнер не виконує досягнутих домовленостей щодо погашення заборгованості за поставки газу. В результаті цього ціна на російський газ з квітня 2014 року збільшилася до близько 480 дол. за тисячу кубометрів з 268,5 дол. за тисячу кубометрів у першому кварталі цього року.
  Попередній матеріал
  Єгипет вводить податок для туристів
  Наступний матеріал
  Активна фаза АТО буде продовжуватися - Тимчук
  Теги:
  Loading...