Присяжнюк: Проблем із гречкою в Україні не буде

  Проблем із гречкою в Україні не буде - твердить міністр аграрної політики Микола Присяжнюк. Він прогнозує, що врожай крупи буде у півтора разу більшим, ніж українці споживають зараз. А ажіотаж навколо можливого дефіциту і подорожчання гречки урядовець пояснив неврожаєм у Росії.

  Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики: "У Росії гречка не вродила через посуху й пожежі. Сьогодні Росія забезпечена всього на 50% від потреби. І цей синдром переходить до нашого споживача. Ми сьогодні робимо інтервенції, а держрезерв закупить, щоби мати гречку. Що стосується експортного мита і обмеження експорту - на сьогодні ми це питання не розглядаємо".

  Раніше Президент Віктор Янукович доручив уряду розглянути можливість введення мита на експорт гречки. Дефіцит цієї крупи в Україні прогнозував Антимонопольний комітет. Там кажуть - за останні роки посіви гречки значно скротилися. У комітеті запропонували врегулювати ціни на продукт. На такому інформаційному тлі гречана крупа швидко зникає з прилавків магазинів і як наслідок - ціни зростають ще більше. Минулого тижня прем`єр Микола Азаров запевнив: гречки вистачає і приводу для ажітажу - немає.

  Попередній матеріал
  "5 канал" подаватиме касаційну скаргу на рішення про позбавлення частот (ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Данилишина оголосили у міжнародний розшук
  Теги: